1
Steaua
Gnohere 12'

Asa am trait Astra - Steaua 0-1

Am transmis in aceasta pagina, live text dupa 20:30, meciul dintre ultimele doua campioane, Astra Giurgiu si Steaua. Partida a inchis etapa a 9-a din playoff.

22:26

Se termina meciul.

89'

Sansa mare pentru Steaua de a inchide meciul. Lung scoate cu piciorul sutul trimis de Muniru la o pasa a lui Alibec.

86'

Un galben asumat de Nita pentru tragere de timp. Sumudica e un car de nervi pe margine.

83'

Belu intra in locul lui Nicoara, vizibil afectat de efort.

76'

Florea ia galben pentru un fault in atac urmat de proteste.

72'

Nita blocheaza formidabil sutul lui Bus dupa o noua actiune incantatoare a lui Ionita.

68'

Balasa ia galben pentru tragere de timp. Steaua pare prabusita din punct de vedere fizic.

67'

Ce ocazie rateaza Ionita! Minge care ocoleste de putin poarta, dupa ce atacantul gazdelor i-a intors pe toate partile pe Moke si Momcilovic.

66'

Nita blocheaza in extremis din fata lui Bus o minge centrata in fata portii de Ionita. Astra tot mai periculoasa si mai aproape de gol.

64'

Fabricio incearca poarta stelista cu un sut de la mare distanta. Mingea trece putin alaturi.

62'

Alibec trimite un exterior in dreapta pentru urcarea lui Jakolis. Se ridica fanionul pentru un offside la limita.

62'

Mare ocazie pentru Astra prin Ionita si Florea. De fiecare data Nita a fost pe faza si a blocat.

60'

Jakolis trece frumos de Florea, intra in careu si cauta poarta cu un sut din unghi. Mingea se duce in plasa laterala.

57'

Alibec ezita sa traga la poarta si prefera o pasa inapoi pentru Boldrin. Mare sansa de gol irosita de Steaua.

57'

Schimbare si la Astra cu Florea in locul lui Niculae. De asemenea, Boubacar intra in locul lui Oros.

56'

Sapunaru cade in marginea careului stelist, dar Tudor fluiera fault in atac la Bus in duel cu Balasa.

55'

Ovidiu Popescu inlocuit cu Achim dupa o noua partida modesta.

52'

Tanase ii trimite lui Jakolis in interiorul careului si fostul CFR-ist suteaza peste poarta.

50'

Offside in care este surprins Alibec. Acesta protesteaza si este apostrofat de fanii giurgiuveni.

46'

Un prim sut pe poarta in aceasta parte secunda. Bus l-a incercat pe Nita dupa o noua ezitare a lui Moke.

46'

Start de repriza secunda. O modificare la Steaua cu Muniru in locul lui Gnohere, accidentat la glezna dupa prima repriza.

21:21

Alexandru Tudor fluiera finalul primei reprize in meciul de la Giurgui.

43'

Nicoara este avertizat pentru un fault asupra lui Jakolis.

39'

Lung blocheaza sutul lui Momcilovic dupa o actiune prelungita de atac a Stelei.

37'

Astra cauta in continuare golul egalizator si Niculae prinde poarta cu un sut din interiorul careului. Fostul rapidist l-a depasit cu usurinta acolo pe Moke.

25'

O noua sansa de gol pentru Astra la capatul unui contraatac. Bus trimite peste poarta din pasa lui Budescu.

14'

Replica Astrei nu se lasa prea mult asteptata si Budescu rateaza de putin poarta cu un sut pe jos din afara careului.

12'

Gol Gnohere!

Gnohere deschide scorul pentru Steaua din centrarea in fata portii oferita de Alibec.