4
0
Poli Iasi

Asa am trait Astra - Poli Iasi

Echipele Astra Giurgiu si Poli Iasi au jucat, luni, de la ora 18:00, live text in aceasta pagina intr-un meci din etapa a 15-a in Liga 1.

19:55

86'

Gol Gheorghe!

Alibec se duce la 4-0 pe tabela prin dubla lui Valentin Gheorghe. Pasa decisiva oferita de Alibec. O faza pornita de la o recuperare a giurgiuvenilor in jumatatea adversa.

81'

Gol Budescu!

Inca un gol senzational marcat de Budescu. Reluare fantastica dintr-un unghi imposibil cu un exterior in plasa laterala.

76'

Astra loveste pe contraatac si inscrie pentru 2-0 prin Valentin Gheorghe. Faza creata de Begue.

75'

Oaspetii solicita un penalty la centrarea lui Gallego. Se acorda doar corner. Au reclamat acolo iesenii un hent.

70'

Alibec suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

65'

Sutu lui Budescu din lovitura libera se duce peste poarta.

64'

Budescu obtine lovitura libera in marginea careului advers.

63'

Corner al iesenilor ramas fara rezultat. Portarul Lazar a boxat si astralii ies pe contraatac ajungand foarte repede cu mingea in careul advers.

46'

S-a reluat meciul de la Giurgiu. Oaspetii evolueaza in inferioritate numerica.

45'

Cartonas rosu !

Francisc Cristea de la oaspeti este eliminat de Ovidiu Hategan dupa ce acesta fluierase finalul primei reprize.