0
0
Hermannstadt

Asa am trait Astra - Hermannstadt

Etapa a 12-a, penultima a turului in Liga 1, s-a incheiat cu meciul Astra Giurgiu - Hermannstadt.

22:22

90'

Alibec trimite mult peste poarta la prima minge de care beneficiaza in atacul Astrei.

81'

Contra intre Budescu si Pires. Ultimul se alege cu un cartonas galben.

71'

Budescu trimite slab dintr-o lovitura libera. A sutat in zidul advers si Dalbea se resimte.

65'

Alibec intra in locul lui Tounkara la Astra. Revenire pentru atacantul giurgiuvenilor.

59'

Gheorghe trimite in careu pentru Radut, insa acesta lufteaza inca o data. Nimic nu-i iese acestuia.

57'

Oaspetii forteaza cu Jo Santos in locul lui Cordea.

54'

Simion suteaza de la distanta. Un balon respins in fata de portarul Figueiredo.

47'

Radut trece aproape de gol cu o reluare din fata portii. Astra incepe mai decis aceasta parte secunda.

45'

21:22

Pauza la Giurgiu.

20'

Ce eroare comite portarul oaspetilor Figueiredo! Acesta scapa mingea spre poarta si Radut e aproape sa profite.

18'

Sansa de gol pentru Astra la lovitura de cap a lui Graovac. Mingea centrata din corner e reluata peste poarta.