0
0
FC Voluntari

Astra tinuta in sah pe teren propriu de lanterna rosie Voluntari

Astra Giurgiu si FC Voluntari au incheiat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci disputat, sambata, in etapa a 7-a din Liga 1 Betano.

In pofida rezultatului de egalitate Astra face un salt de doua pozitii si ajunge pe trei in clasament, la egalitate de puncte cu Sepsi si Gaz Metan.

FC Voluntari ramane pe ultimul loc in clasament, fara victorie dupa sapte meciuri, si doar doua puncte acumulate.

Astra este una dintre cele doua echipe fara infrangere in acest sezon de Liga 1 Betano.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Bejan (Botuli ‘7), Erico, Radunovic – Mrzljak (Begue ’75), Biceanu - Balaure, N. Roşu (Moise ’46), Llullaku – Alibec. Antrenor: Marius Măldărşanu;

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea, Balaur (Zgrablic ’73), Al. Vlad - Răuţă, Laidouni - Ciucur, Belhameur, Căpăţînă (Deac ’79) – Tudorie (Gheorghe ’88). Antrenor: Dinu Todoran;

Cartonaşe galbene: Alibec ’61, Botuli ’73, Begue ’85, Erico ‘90+1 / Căpăţînă ’45, Balaur ’51, Răuţă ‘80, Riardinho '90+2;

Arbitriu: Florin Andrei.

20:25

Final de partida dupa o lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat.

75'

Begue intra in locul lui Mrzljak.

72'

Cartonas galben incasat de Cestor.

61'

Alibec faulteaza in atac si este avertizat pe buna dreptate. Balaur ramane jos si are nevoie de ingrijiri medicale.

46'

S-a reluat meciul de la Giurgiu.

19:19

Pauza la Giurgiu.

44'

Belu scoate de pe linia portii sutul lui Ciucur.

40'

Biceanu aproape de primul gol in Liga 1. Bara s-a opus la voleul prins cu exteriorul de jucatorul Astrei.

37'

Faza rapida a oaspetilor cu Laidouni in zona centrala. Acesta paseaza in dreapta pentru aparitia lui Capatana in careu si portarul Iliev blocheaza in extremis.

35'

Minge in fata portii pentru Balaure. Acesta preia pe piept si trimite mult peste poarta.

29'

Primul sut spre poarta incercat de Alibec. Mingea se duce mult peste poarta.

21'

Vatca respinge cu dificultate mingea trimisa spre poarta de Biceanu.

19'

Belhameur cauta poarta cu o minge direct din corner. Se opune Rosu si respinge.

7'

O prima schimbare timpurie la gazde: Mike Cestor intra in locul lui Bejan, accidentat.