1
Craiova
Cicaldau 45'

Asa am trait Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina, incepand cu ora 20:00, meciul Astra - Craiova din etapa a 17-a in CASA Liga 1.

21:58

82'

Nistor ii lasă locul lui Căpățînă.

74'

Burlacu reia cu capul peste poartă după un corner.

63'

Bairam întra în locul lui Ofosu.

58'

Cursa a lui Bărbuț pe dreapta. Greșește pasa pentru Ofosu.

54'

Popa retine șutul lui Bărbuț.

46'

A început partea secundă.

45'

Gol Cicaldau !

Craiova egalează in prelungirile reprizei.

26'

Lazăr nu mai poate continua și este înlocuit cu Popa.

16'

Gol Sousa!

Astra deschide scorul prin Hugo Sousa din pasa lui Budescu.

8'

Crepulja intervine decisiv la șutul lui Cicaldau.

1'

A început meciul.

19:24

Astra: 1 Lazar - 2 Hugo Sousa, 4 Graovac, 25 Gaman, 22 Serban - 77 Stahl, 90 Radut, 21 Crepulja, 10 Budescu, 20 David Bruno - 43 Montini.

Craiova: 13 Pigliacelli - 18 Vladoiu, 4 Balasa, 23 Constantin, 11 Bancu - 16 Nistor, 8 Mateiu, 10 Cicaldau - 28 Cimpanu, 30 Mamut, 14 Ofosu.

14:01

Avancronica

Astra şi Universitatea Craiova s-au mai întâlnit de 20 de ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte opt victorii, iar patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 9 jocuri - 4 victorii Astra - două remize - trei succese Universitatea Craiova.

Cea mai recentă întâlnire directă: 30 august 2020, Universitatea Craiova - Astra 2-0, goluri înscrise de Koljic şi Cicâldău (penalty).

Eugen Neagoe vs Corneliu Papură: două jocuri - două victorii Papură.

Eugen Neagoe vs Universitatea Craiova în Liga 1: 8 jocuri - două victorii - 5 înfrângeri - o remiză.