4
0
Poli Iasi

Asa am trait Astra Giurgiu - Poli Iasi. Budescu face diferenta

Am transmis live text la aceasta ora meciul Astra Giurgiu - Poli Iasi din etapa a 8-a in CASA Liga 1.

21:26

Final de meci.

90'

Gol Radunovic!

Inscrie si Radunovic din 11 metri pentru 4-0.

90'

Coltescu dicteaza o noua lovitura de la 11 metri pentru Astra. Busu l-a faultat in alergare pe Merloi.

90'

Gol Wuthrich!

Primul gol marcat de Sebastien Wutrich in tricoul Astrei. Reluare din interiorul careului fara preluare la o minge venita din stanga.

85'

Gol Budescu!

Astra isi majoreaza avantajul pe tabela. 2-0 dupa executia lui Budescu de la punctul cu var.

83'

Penalty pentru Astra la un hent comis de catre De Iriondo. Mingea sutata de Crepulja a fost blocata cu mana.

71'

Lazar respinge sutul lui Calcan din lovitura libera. A treia interventie decisiva in acest meci.

62'

Gol Gaman!

Budescu centreaza din corner in sase metri si Gaman reia decisiv cu capul pentru 1-0.

52'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa ce Valentin Gheorghe incaseaza al doilea galben.
Pe primul il luase in minutul 31.

44'

Poli Iasi rateaza deschiderea scorului prin Popadiuc pe contraatac. Respinge Lazar in corner.

30'

Oaspetii raman in inferioritate numerica dupa intrarea lui Francisc Cristea cu crampoanele pe tibia lui Valentin Gheorghe.

27'

Stahl il testeaza pe Bosz cu un sut din afara careului.

25'

Bosz (Poli Iasi) respinge peste poarta sutul lui Budescu direct din lovitura libera.

17'

Gaman intervine decisiv asupra lui Calcan in suprafata de pedeapsa a gazdelor.

3'

Lazar (Astra) respinge cu un reflex fabulos reluarea lui Platini cu capul dupa un corner.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

0'

Astra: Lazar - D. Bruno, Graovac, Găman, Radunovic - G. Şerban, Crepulja, Stahl - V. Gheorghe, Montini, Budescu.

Poli Iaşi: Bosz - Cabral, De Iriondo, Baxevanos, Buşu - F. Cristea, Onea, Passaglia - Platini, A. Cristea, Popadiuc.

13:36

Avancronica

Astra şi Poli s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de 9 ori au câştigat giurgiuvenii, de 4 ori s-au impus ieşenii, iar alte 3 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 8 partide - 6 succese Astra - o remiză - o victorie Poli.

Cea mai recentă întâlnire directă: 4 noiembrie 2019, Astra - Poli Iaşi 4-0 (C. Budescu - dublă, V. Gheorghe - dublă).