1
0
FC Botosani

Asa am trait Astra Giurgiu - FC Botosani

Etapa a 2-a din playoff a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Astra Giurgiu si FC Botosani. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 20:30.

Astra: Lazar - Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic - Baicu, Seto, Crepulja, Răduţ - Alibec, Fatai.
Antrenor: Bogdan Andone.

FC Botoşani: Hankic - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - Papa, Rodrigues - Ashkovski, Florescu, Keyta - Ofosu.
Antrenor: Marius Croitoru.

Meciul este arbitrat de Ionut Coza la centru, ajutat la cele doua linii de Mircea Mihail Grigoriu si Marius Nicoara.

22:25

90'

Botosani rateaza egalarea prin Ofosu scapat singur cu portarul Lazar. Interventie fabuloasa a acestuia.

89'

Bogdan Andone este eliminat si trimis in tribuna.

72'

Arbitrul Coza scapa meciul din mana. Proteste din partea ambelor echipe dupa ce arbitrul central fluiera un hent la sutul lui Rodriguez din lovitura libera.

65'

Gol Tamas!

Tamas a transformat lovitura de la 11 metri. Un sut sanatos si pe jos. Hankic a ghicit coltul, dar n-a fost de ajuns.

64'

Alibec obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Patache. O faza indiscutabila.

51'

O noua sansa de gol pentru Astra. Acelasi Radut reia cu capul si Hankic respinge mingea care cade pe transversala.

46'

Ce ocazie pentru Astra la prima actiune din aceasta repriza. Ionita trimite in fata portii si Radut reia din sase metri in transversala.

46'

21:23

Pauza la Giurgiu in primul meci al etapei a 2-a din playofff. Astra si Botosani la egalitate, scor 0-0.

36'

Sut al lui Seto trimis de la peste 30 metri. Minge fara probleme pentru portarul Botosaniului.

28'

Ionita intra in locul lui Baicu la Astra.

11'

Patrundere a lui Keyta si finalizare cu sut in poarta la coltul lung. Golul e anulat pentru fault in atac.

7'

Faza fixa a oaspetilor ramane fara rezultat. Sutul a fost blocat de zidul Astrei.