3
FCSB
Pintilii 50' Man 48' Gnohere 28'

Asa am trait Astra Giurgiu - FCSB 0-3

FCSB avea nevoie de cel putin un egal la Giurgiu pentru a reveni la conducerea clasamentului din playoff. Am transmis live text in aceasta pagina de la 20:45 partida dintre Astra si FCSB. Apasati aici pentru live video

22:38

Fluier final. Victorie categorica obtinuta de FCSB care revine pe primul loc.

90'

Balgradean apara lovitura de la 11 metri!

90'

Lovitura de la 11 metri pentru un hent comis de Planic in duel cu Urko Vera. Decizia a venit dupa semnalizarea asistentului.

88'

Balgradean blocheaza sutul lui Urko Vera.

85'

Faza senzationala creata de stelisti. Tanase a patruns in careu, l-a depasit pe Polczak si i-a lasat mingea lui Popescu venit din spate. Sut pe langa poarta al fostului timisorean.

79'

Actiune cursiva a Stelei cu Gnohere in prim plan. Tanase castiga un duel aerian cu Polczak si trimite din cadere spre coltul scurt.

73'

Morais intra in locul lui Balasa, accidentat.

69'

Tanase si Man rateaza doua ocazii intr-un minut. Astra e sufocata de presingul Stelei.

67'

Matei suteaza pe poarta. Balgradean retine fara probleme.

62'

Sansa de gol si pentru Astra la sutul lui Matei din sase. O minge care l-a lovit in fata pe Balgradean.

60'

Minutul si ocazia. Popescu suteaza putin pe langa poarta unui Iliev care privea spectator.

59'

Man rateaza de langa bara a doua. FCSB domina in continuare cu autoritate meciul.

57'

Urko Vera il depaseste pe Planic si suteaza pe langa poarta. N-a mai avut precizie spaniolul.

52'

Planic reia cu capul pe spate si mingea iese afara. FCSB ramane in presing si Man se trezeste cu mingea la picior in careu. Interventie decisiva a lui Polczak.

50'

Gol Pintilii!

Gol senzational marcat de Pintilii cu un exterior din afara careului la o minge respinsa de apararea giurgiuveana.

48'

Tanase rateaza singur cu portarul. Apare Erico si respinge in extremis in corner. De fapt l-a lovit mingea in calcai.

48'

Gol Man!

Man majoreaza avantajul pe contraatac din pasa lui Pintilii. Golul cu numarul noua marcat de tanarul jucator stelist.

46'

21:50

Gheorghe in locul lui Balaure la Astra.

21:49

Popescu si Teixeira intra la FCSB. Au iesit Filip si Budescu.

21:33

Avram fluiera finalul primei reprize.

45'

Balaure trimite cu capul peste poarta. Sansa buna pentru Astra.

37'

Avertisment vazut de Stan pentru un fault in jumatatea stelista.

32'

Emotii pentru Balgradean la mingea deviata de Urko Vera cu capul dupa o aruncare de la margine a lui Stan.

28'

Gol Gnohere!

Gnohere transforma de la punctul cu var. Un sut pe jos in dreapta lui Iliev.

26'

Lovitura de la 11 metri pentru FCSB la faultul lui Bus asupra lui Benzar.

24'

Actiune prelungita a gazdelor si Dandea inchide faza cu un sut peste poarta din afara careului.

21'

Sut al lui Filip pe langa poarta din afara careului. FCSB domina autoritar partida pana in acest minut.

17'

Inca o sansa de gol pentru FCSB. De aceasta data Man a trimis cu stangul spre coltul lung. Mingea a sters bara!

11'

Din nou Budescu la finalizare. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

7'

Budescu primeste cel dintai cartonas al meciului pentru o intrare cu piciorul sus la Matei.