1
Dunarea Calarasi
Pana 22'

Asa am trait Astra Giurgiu - Dunarea Calarasi 1-1

Etapa a 5-a din Liga 1 Betano a continuat, sambata, cu meciul dintre Astra Giurgiu si Dunarea Calarasi.  Apasati aici pentru live video

19:58

S-a incheiat partida.

90'

Cinci minute suplimentare.

84'

Ispas cauta poarta cu un sut de la distanta. Minge pe langa poarta.

75'

Balaure intra in locul lui Begue.

75'

Cartonas rosu Bahamboula!

Intrare cu talpa inainte si de aceasta data e rosu direct!

73'

Cartonas rosu Alibec!

In mai putin de zece minute Alibec vede doua galbene si merge mai devreme la vestiare.

65'

Straton scapa mingea din maini si scapa dintr-o situatie complicata.

64'

Rosu si Alibec sunt de asemenea avertizati.

64'

Cartonas galben Honciu!

Abia intrat in teren si este avertizat.

61'

Honciu in locul lui Munteanu la Dunarea Calarasi.

61'

Monroy intra la oaspeti in locul lui Dobrosavlevici.

52'

Cartonas galben Gligorov!

Inca un galben incasat de oaspeti.

50'

Alibec suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

49'

Simion de la Dunarea Calarasi este avertizat.

46'

Bahamboula intra in locul lui Moise la Astra.

18:49

Pauza in meciul de la Giurgiu.

45'

Replica oaspetilor pe contraatac prin Mediop. Acesta suteaza pe langa poarta din fata a trei adversari si obtine cornerul.

45'

Cap al lui Llullaku din 16 metri si mingea ocoleste de putin poarta.

40'

Deja a treia ocazie ratata de Llullaku. O reluare din interiorul careului blocata de apararea Calarasiului.

34'

Sansa de gol pentru Astra la o reluare din interiorul careului. Balaur pune acolo un picior salvator.

32'

Kanda arunca mingea in careul gazdelor, balonul este respins pana la Pana si sutul acestuia este complet ratat.

30'

Francezul Begue avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.

22'

Gol Pana!

Centrare a lui Gligorov din flancul drept si Pana reia cu capul in poarta pentru 1-1.

20'

In continuare Astra este echipa mai prezenta pe faza ofensiva.

18'

Gol Rosu!

Lovitura de la 11 metri transformata de Rosu cu un sut la inaltime.

16'

Straton respinge reluarea lui Llullaku din cativa metri, pentru ca apoi Ispas sa-l faulteze pe atacantul albanez. Penalty pentru Astra si galben incasat de jucatorul Dunarii Calarasi.

15'

Straton se opune golului la sutul lui Llullaku din pozitie centrala. Decarul Astrei a depasit spectaculos un adversar dupa devierea lui Alibec.

8'

Centrare in fata portii, mingea fiind respinsa in corner de nu aparator al oaspetilor.

6'

Intrare tare asupra lui Llullaku din partea lui Balaur, fostul jucator al Voluntariului. Lovitura libera periculoasa pentru gazde.