1
0
Concordia

Ionita mentine Astra aproape de granzii campionatului

Astra Giurgiu s-a impus cu 1-0 in fata celor de la Concordia Chiajna, miercuri dupa-amiaza, intr-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ionita in prima repriza cu un sut la coltul lung.

Decarul Astrei s-a demarcat la o diagonala a lui Balaure si a finalizat din actiune in stanga lui Balgradean.

Astra a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Chipirliu a primit al doilea galben in minutul 88 pentru o simulare in careul advers.

Primul cartonas galben fusese vazut in minutul 80, in conditiile in care Chipirliu a intrat pe teren in minutul 58 in locul francezului Le Tallec.

Cu acest succes Astra Giurgiu ajunge la cota 10 puncte in clasament si egaleaza pretendentele la titlu, Steaua si CFR Cluj.

Astra Giurgiu: Iliev – Belu, Polczak, Bejan, Radunovici – Mrzljak, Poljak (Moise '46) – Balaure, Ioniţă (V. Gheorghe '78), Marquinhos – Le Tallec (Chipirliu '57). Antrenor: Edward Iordănescu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Răsdan (Fota '46), Tipurici, Albu, Bucurică – Spehar (Deaconu '46), Kortzorg – Grădinaru, Cristescu, Răducanu (Batin '62) – Pena. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Chipirliu '80, '88, Iliev '90+6.

Cartonaş roşu: Chipirliu '88.

Arbitri: George Rădulescu – Mircea Orbuleţ, Adrian Popescu – Lucian Rusandu.

88'

Cartonas rosu !

Chipirliu primeste al doilea cartonas galben pentru o simulare in careul Concordiei. Primul galben fusese incasat in minutul 80.

81'

Fota se desprinde din marcaj si centreaza in fata portii. Intervine decisiv Iliev.

75'

Ionita, autorul unicului gol de pana acum, ii lasa locul lui Valentin Gheorghe.

47'

Iliev respinge in corner sutul bomba trimis de catre Deaconu cu stangul.

46'

18:05

Doua schimbari si la oaspeti. Fota si Deaconu intra in locul lui Rasdan, respectiv Spehar.

18:05

Moise in locul lui Poljak la Astra.

17:50

Pana la reluarea meciului va invitam sa cititi despre Internationalul camerunez transferat de Astra.

17:49

Pauza la Giurgiu.

40'

Romario Kortzorg trece de Belu si ramane singur cu portarul Iliev. Interventie decisiva a portarului bulgar de la Astra.

31'

Atac rapid al gazdelor cu Le Tallec si Marquinhos in prim plan. Ultimul a sutat pe centrul portii.

27'

Incercare frumoasa de finalizare din partea lui Le Tallec. Mingea ajunge pana la urma in bratele lui Balgradean.

23'

Gol Ionita!

Ionita deschide scorul cu un sut la coltul lung dupa o demarcare in partea stanga.

18'

Sut senzational incercat de Spehar din afara careului. O minge lovita cu forta care ocoleste de putin poarta.

11'

Iliev retine lovitura de cap a lui Albu si Concordia bifeaza prima ocazie a meciului.