5
CFR Cluj
Hoban 88' Bejan (ag) 81' Djokovic 73' 59' Omrani 15'

Asa am trait Astra Giurgiu - CFR Cluj

Giurgiuvenii nu au mai invins CFR Cluj in campionat de cinci ani, iar meciul de luni seara a avut o miza uriasa in lupta pentru titlul din Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:52

88'

Gol Hoban!

Hoban inscrie cu un stang fantastic de la distanta. Sa fi fost aproximativ 30 de metri.

81'

Gol Bejan (ag)!

Astra e cazuta total si mai incaseaza un gol. Autogol Bejan la mingea centrarea de Culio in fata portii.

73'

Gol Djokovic!

Djokovic face 3-1 pentru CFR Cluj din pasa lui Omrani.

69'

Lovitura de cap a lui Zoua respinsa de aparare celor de la CFR Cluj.

66'

Gol Llullaku!

Astra reduce din diferenta prin Llullaku din lovitura de la 11 metri.

65'

Emmanuel Culio (CFR Cluj) ia cartonaș galben.

63'

Jacques Zoua în locul lui Ionut Biceanu la Astra.

59'

CFR Cluj isi dubleaza avantajul prin croatul Djokovic. Centrare ideala oferita de Culio si zarurile cam sunt aruncate.

57'

Azdren Llullaku îl înlocuiește pe Valentin Gheorghe la Astra.

46'

Start de repriza secunda.

21:48

Pauza la Giurgiu.

18'

Sut trimis de Culio din afara careului. Mingea e deviata in corner.

15'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Omrani la capatul unui contraatac scoala. Cestor pierduse mingea in jumatatea adversa de teren.

3'

Sut fulgerator trimis de Manea. Bara se opune si ramane 0-0.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu. Ploua torential, dar terenul se prezinta in conditii bune.

21:02

Astra Giurgiu: Santos - Dima, Da Silva, Bejan, Radunovic - Biceanu, Moise, Roşu - Gheorghe, Alibec, Balaure;

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Djokovic, Bordeianu, Culio - Deac, Omrani, Costache.

12:43

Doar o partidă pierdută de CFR Cluj în ultimele 26 de runde, interval în care a mai înregistrat 17 succese şi opt rezultate de egalitate!

CFR Cluj este echipa cu cele mai puţine goluri încasate, doar 18.

Astra vs CFR Cluj în Liga 1: 25 jocuri - 3 victorii Astra - 8 remize - 14 succese CFR.

Palmares cu Astra gazdă: 12 jocuri - două victorii Astra - 3 remize - 7 succese CFR.

Astralii nu au mai câştigat în campionat din 27 aprilie 2014, scor 1-0 la Giurgiu. Au urmat patru rezultate de egalitate şi 11 victorii ale ardelenilor.

Cea mai recentă întâlnire directă din Liga 1 Betano: 30 martie 2019, CFR Cluj - Astra 1-0 (marcator Bordeianu).