2
FCSB
Cristea 32' Gnohere 29'

Asa am trait Astra - FCSB 0-2 in playoff

Ultimul meci al etapei a 2-a din playoff s-a disputat duminica seara la Giurgiu intre Astra si FCSB.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:26

89'

Hora aproape de gol cu capul in doi metri la o centrare din dreapta.

86'

Hora intra in locul lui Gnohere.

78'

Romario Moise suteaza peste poarta din lovitura libera.

77'

Roman intra si el tare asupra lui Romario in marginea careului. O intrare rudimentara de Liga a 4-a.

75'

Tanase e avertizat pentru ceea arbitrul a considerat a fi o simulare in careul advers.

73'

Cartonas rosu !

Bejan il agata pe Man la centrul terenului si este eliminat.

72'

Alibec intra la Astra in locul lui Valentin Gheorghe.

67'

Inca o sansa ratata de Man din interiorul careului. Pasa de la Gnohere pe o contra si sut cu dreptul blocat de Lazar.

66'

Balasa intra in locul lui Coman la FCSB, ceea ce inseamna ca Roman va urca in linia de mijloc.

57'

Faza si ocazia pentru Astra in aceste momente. FCSB nu mai reuseste sa tina de minge. Iesirea lui Benzar pare ca a dereglat mecanismul ros-albastrilor.

57'

Cea mai mare ocazie a gazdelor e ratata de Cestor. Patrundere si sut in bara!

53'

Man rateaza singur cu poarta goala dupa o interceptie in careu asupra lui Bejan.

51'

Valentin Gheorghe patrunde in careul stelist si scoate cornerul in duel cu Iulian Cristea.

49'

Se face schimbarea. Roman in locul lui Benzar, iar acesta din urma pleaca direct la vestiare. Intre timp s-a accidentat si Morais dupa o contra pentru balon. El poate continua meciul.

48'

Benzar acuza o accidentare si Roman va intra pe flancul drept in locul singurului jucator convocat de la FCSB la prima reprezentativa a Romaniei.

47'

Butean il loveste pe Coman cu mana in gat.

46'

21:22

Pauza la Giurgiu.

32'

Gol Cristea!

Centrare din corner si Cristea marcheaza cu capul la al doilea meci pentru FCSB.

31'

FCSB continua sa atace si Benzar scoate cornerul dupa o patrundere pe flanc.

29'

Gol Gnohere!

FCSB deschide scorul prin Gnohere, jucator care sparge gheata in acest an dupa numeroase ratari.

27'

Tanase prinde poarta cu un sut de la distanta, dar care va conta numai in caseta tehnica.

22'

Benzar centreaza periculos in fata portii, respinge Erico si giurgiuvenii ies pe contraatac.

12'

Morais se alege cu un galben la o faza in care nu prea a fost fault.

10'

Teixeira prinde poarta cu un sut din intoarcere. Prinde fara emotii portarul Lazar.

8'

Coman cauta poarta cu un sut direct, mingea e deviata de zid in corner.

7'

Gnohere scoate cartonasul pentru Bejan dupa un fault in marginea careului gazdelor.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

0'

Astra: Lazar - Butean, Bejan, Erico, Cestor - Pires, Mrzljak - Llullaku, Moise, Gheorghe - Hambo.

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Cristea, Morais - Filip, Teixeira - Man, Tănase, Coman - Gnohere.

07:23

Astra vs FCSB în Liga 1: 36 jocuri - 12 succese Astra - 7 remize - 17 victorii FCSB.

Palmares cu Astra gazdă: 18 jocuri - 10 succese Astra - 4 remize - 4 victorii FCSB.

Oaspeţii au terminat fără gol primit doar una dintre cele 13 deplasări din ediţia 2018-2019.

Astra a înscris cel puţin un gol în opt dintre ultimele nouă jocuri disputate acasă.

FCSB este echipa cu cele mai multe goluri marcate, 50, dintre care 18 cu stângul, lideră şi la acest capitol.