1
Dinamo
Hanca 77'

Asa am trait Astra - Dinamo 4-1

Meci cu implicatii in lupta pentru calificarea in playoff la Giurgiu, unde echipa locala Astra a primit joi seara vizita celor de la Dinamo.Apasati aici pentru live video

21:51

86'

Mutiu scoate in corner sutul lui Bus. Aproape de golul cinci echipa gazda.

78'

Olteanu in locul lui Sorescu la Dinamo.

77'

Gol Hanca!

Minge in zona centrala si spatiu de patrundere pentru Hanca. Acesta gaseste poarta cu un sut de la peste 20 de metri.

71'

Gol Rosu!

Apararea lui Dinamo e calcata in picioare, iar Astra majoreaza avantajul prin Rosu. O simpla formalitate din centrul careului cu toata poarta goala in fata.

68'

Gol Gheorghe!

Astra o mai loveste o data pe Dinamo. Valentin Gheorghe profita de o minge respinsa in fata de Mutiu si inscrie cu un sut sub transversala.

59'

Neicutescu intra in locul lui Popa la Dinamo.

53'

Sansa ratata de Astra prin Llullaku. Reluare mult peste poarta din pozitie ideala.

51'

Patrundere a lui Zoua in flancul stang si o centrare in bratele lui Mutiu.

46'

21:02

Moldoveanu in locul lui Zenke la Dinamo.

20:46

Pauza la Giurgiu.

41'

Butean vede cartonasul galben.

40'

Dinamo e in corzi si doar interventia lui Mutiu la sutul lui Zoua limiteaza proportiile scorului.

37'

Gol Bus!

Bus ia o faza pe cont propriu cu patrundere din stanga in centru si o finalizare cu sut la coltul lung.

34'

Bus ramane singur cu Mutiu si trimite pe langa poarta. Sansa uriasa ratata de Astra!

32'

Ciocnire dura intre Zenke si Cestor. Fotbalistul lui Dinamo vede cartonasul galben.

18'

Sut cu stangul trimis peste poarta de Belu-Iordache, fundasul dreapta al gazdelor.

15'

Contraatac al Astrei prin Bus declansat in partea stanga. Acesta intoarce in centru pentru sutul lui Zoua si mingea trece putin pe langa poarta.

13'

Minge in careu si Zoua suteaza mult peste poarta. Isi cere apoi scuze colegilor.

11'

Centrare din stanga pentru Popa aflat cu spatele la poarta. Blocheaza apararea gazdelor.

10'

Mai puternica si mai agresiva Astra in acest debut de partida. Dinamo inca n-a ajuns la poarta gazdelor.

7'

Gol Llullaku!

Astra deschide scorul prin Llullaku. Sut spectaculos marcat de albanez dupa o actiune pe zona centrala. O minge de la peste 20 de metri.

4'

Corbu ramane intins pe gazon dupa un cot aplicat de Mrzljak. Acesta primeste cartonasul galben si va lipsi in prima etapa din 2019.

3'

Mutiu se opune golului la sutul lui Mrzljak si avem deja prima ocazie a meciului.

1'

Incepe meciul de la Giurgiu.

20:00

11:47

Statistici

Astra vs Dinamo în Liga 1: 33 jocuri - 12 victorii Astra - 10 remize - 11 succese Dinamo.

Palmares cu Astra gazdă: 16 jocuri - 7 victorii Astra - 4 remize - 5 succese Dinamo.

O singură întâlnire s-a încheiat fără gol, pe 11 decembrie 2011, cu Astra gazdă.

Cea mai recentă confruntare directă: 14 septembrie 2018, Dinamo - Astra 1-2 (Subotic / Alibec, Moise).

Mircea Rednic vs Constantin Enache în Liga 1: două jocuri - două victorii Rednic.

Mircea Rednic vs Astra în Liga 1: 10 jocuri - 3 victorii - două remize - 5 înfrângeri.