2
CSU Craiova
Gustavo 48' 5'

Asa am trait Astra - CSU Craiova 2-2

Am transmis in aceasta pagina live text meciul dintre Astra Giurgiu si CSU Craiova din etapa a 17-a. Click aici pentru live stream video legal.

22:43

Meciul se incheie dupa o lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. Moise a sutat de doua ori in zidul advers.

89'

Ionita cade in careul oaspetilor si astralii solicita penalty.

84'

Corner pentru Craiova dupa un sut al lui Mateiu deviat de Polczak.

82'

Datkovic blocheaza in extremis un sut al lui Le Tallec din interiorul careului. Astra este mai periculoasa in zece decat fusese pana la eliminarea lui Iliev.

79'

Gol Dandea!

Astra egaleaza in inferioritate numerica prin lovitura de cap a lui Dandea in urma unei centrari din corner.

76'

Lazar intra in poarta gazdelor, Marquinhos fiind retras pe banca de rezerve.

73'

Cartonas rosu !

Portarul gazdelor Iliev este eliminat cu rosu direct pentru un gest nesportiv. Impiedicat sa repuna in joc o minge pe care o retinuse, Iliev i-a dat peste picioare lui Spahija, care a primit la randul sau galben.

62'

Iliev scoate peste poarta mingea sutatat in forta de Baluta din 16 metri. Corner pentru olteni.

56'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Erico da Silva.

48'

Gol Gustavo!

Gustavo reuseste dubla cu o reluare din fata portii dupa o combinatie rapida.

46'

Galben incasat de Dandea pentru un fault la centrul terenului.

46'

Start de repriza secunda. Nicio modificare in cele doua echipe.

21:35

Pauza la Giurgiu dupa o repriza antrenanta cu un fotbal de buna calitate.

42'

Mrzljak intervine decisiv si blocheaza centrarea lui Martic. Corner pentru Craiova ramas fara rezultat dupa executia lui Gustavo.

36'

Mitrita suteaza pe langa poarta dupa o actiune solida de atac a oaspetilor.

35'

O noua mare sansa de gol ratata de Craiova prin Gustavo.

21'

Lovitura libera pentru CSU Craiova ramasa fara rezultat la centrarea lui Gustavo din flancul drept.

17'

Iliev intervine devisiv si respinge in corner sutul lui Mitrita. Combinatie rapida a oltenilor si o ocazie uriasa.

16'

Centrarea lui Mitrita din corner ramane fara rezultat.

15'

Corner pentru Craiova la o centrare in forta respinsa de Polczak in afara terenului.

14'

Lovitura de cap a lui Le Tallec din centrarea lui Iordache. Retine Calancea fara probleme.

8'

Gol Ionita!

Astra egaleaza prin sutul spectaculos al lui Ionita din afara careului. Mingea care se duce la coltul lung fara speranta pentru portarul Calancea.