0
0
CSM Poli Iasi

Astra si CSM Poli Iasi deschid etapa a 7-a cu o remiza fara goluri

Etapa a 7-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Astra Giurgiu si CSM Poli Iasi (21:00). Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

Un meci de uzura fara prea multe faze de poarta si care s-a incheiat fara doi dintre jucatori pe teren.

Gazdele au ramas in inferioritate numerica in finalul reprizei inaugurale, dupa ce Moise a primit doua galbene intr-un interval de doar cateva minute.

Echilibrul numeric avea sa fie restabilit in minutul 90, cand Tiago Almeida de la oaspeti a vazut rosu direct pentru un cot in figura lui Nicoara.

Astra Giurgiu: Iliev – Belu-Iordache, Bejan, Erico, Stan – Mrzljak – Balaure (Radunovici '81), Moise, Marquinhos (V. Gheorghe '73), Nicoară (Dandea '44) – Abang. Antrenor: Edward Iordănescu

CSM Poli Iaşi: Kelava – Tiago Almeida, Cioinac, Frăsinescu, Sin – Platini (Spătaru '46), Amado Mendes, Chelaru, Jo (Panţîru '90) – Kizito (Ştefănescu '70), Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Moise '38, '43 / Chelaru '19, Tiago Almeida '31, Frăsinescu '57, Cristea '80, Cioinac '88

Cartonaşe roşii: Moise '43 / Tiago Almeida '90+1

Arbitru: Andrei Florin Chivulete.

22:54

90'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa rosu direct primit de Tiago Almeida.

82'

Radunovic intra in locul lui Balaure la Astra.

71'

Stefanescu intra in locul lui Kizito la CSM Poli Iasi.

66'

Iliev se opune din nou golului la sutul lui Jo Santos.

54'

Ugandezul Kizito scapa pe stanga, intra in careu si este blocat excelent acolo de Iliev.

52'

Pozitie afara din joc semnalizata la Jo Santos dupa pasa lui Tiago Almeida.

46'

21:50

Pauza la Giurgiu.

45'

Erico reia cu capul pe langa poarta dintr-o centrare din lovitura libera.

43'

Moise primeste al doilea galben in decurs de cateva minute si este eliminat.

42'

Dandea intra in locul lui Nicoara la Astra.

38'

Cioinac suteaza puternic, dar trimite mult peste poarta.

37'

Cristea obtine lovitura libera in marginea careului advers la un tampon facut acolo de Erico.

30'

Tiago Almeida primeste galben pentru un fault asupra lui Nicoara.

21'

Sut pe poarta trimis de Kizito din actiune. Balonul este retinut de Kelava.

15'

Faza fixa ramane fara rezultat. Kelava respinsese oricum mingea centrata.

15'

Lovitura libera obtinuta de Marquinhos la o intrare dura a lui Sin.

9'

Acelasi Platini prinde spatiul portii cu o minge pe jos din marginea careului.

9'

Verticalizare pentru Platini in spatele fundasilor Astrei. Apare Stan si respinge in corner.