1
U Craiova
Mihaila 69'

Asa am trait Astra - Craiova in playoff

Primul meci programat in playoff in etapa a 6-a in Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe Astra Giurgiu si U Craiova 1948 CS.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:57

78'

Astra rateaza egalarea prin Valentin Gheorghe. Patrundere in careu si sut in bara.

69'

Gol Mihaila!

Craiova deschide scorul prin Mihaila. Lovitura de cap din interiorul careului.

61'

Fortes executa si portarul Lazar respinge cu picioarele.

60'

Cicâldău cade in careu si e faultat de Cestor. Penalty pentru Craiova.

52'

Bejan ramane intins pe gazon si jocul e oprit.

46'

21:50

Pauza la Giurgiu.

45'

La ultima faza a reprizei Alibec il intinde pe Pigliacelli cu un sut din lovitura libera.

27'

Centrare din corner si Fortes reia cu capul din sase metri pe langa poarta.

23'

Lazar respinge sutul lui Barbut din unghi. Fortes pandea in sase metri o eventuala reapingere.

22'

Sut al lui Barbut si mingea e deviata de Fortes in afara terenului.

3'

Llullaku suteaza pe langa poarta.

1'

Andrei Chivulete fluiera startul meciului.

21:02

Astra: Lazar - Butean, Bejan, Cestor, Radunovic - Moise, Romario, Roşu - Alibec, Llulaku, Begue

Craiova:  Pigliacelli - Martic, Acka, Kelic, Bancu - Mateiu, Fedele, Cicâldău - Bărbuţ, Fortes, Mihăilă

19:18

Se vor duela a doua, respectiv a treia cea mai bună apărare din ediţia curentă: U Craiova - 29 de goluri primite, respectiv Astra - 31 de goluri încasate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 15 ori în Liga 1, de șapte ori au câştigat giurgiuvenii, de patru ori s-au impus oltenii, iar alte patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 7 jocuri - 3 victorii Astra - două remize - două succese U Craiova.