1
0
Universitatea Craiova

Asa am trait Astra - Craiova

Meci pentru locul doi in Liga 1 intre Astra Giurgiu si Universitatea Craiova. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 20:30.

22:25

87'

Dandea in locul lui Simion (Astra).

86'

Alibec (Astra).

81'

Craiova rateaza egalarea prin Barbut. Patrundere in careu si un sut in forta care nu prinde poarta.

77'

Bruno il schimba pe Enache. Acesta avea un galben din prima repriza.

71'

Radut in locul lui Gheorghe (Astra).

70'

Barbut in locul lui Zakaric (Craiova).

69'

Ivan in locul lui Mihaila (Craiova).

64'

Replica si Astra prima data in aceasta repriza prin Valentin Simion. Sut peste poarta din actiune.

64'

Reluare a lui Mihaila departe de poarta lui Lazar.

62'

Cicaldau intra in combintie cu Roman si jucatorul care nu prea s-a vazut in prima parte suteaza pe poarta.

61'

Oltenii irosesc o buna sansa din lovitura libera. Vatajelu trage in zidul advers.

50'

Gol Alibec!

Astra deschide scorul dupa un contraatac fenomenal pornit din propria jumatate de teren. Budescu il lasa pe Alibec singur cu portarul si atacantul gazdelor nu iarta. 1-0 Astra, scor la care formatia din Giurgiu este pe primul loc.

46'

21:20

Pauza la Giurgiu.

45'

Balasa trimite incredibil pe langa poarta din interiorul careului. Craiova aproape de gol.