2
Chindia Targoviste
Yameogo 83' Negut 80'

Asa am trait Astra - Chindia

Etapa a 24-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul Astra Giurgiu - Chindia Targoviste.

22:25

90'

Gol Radut!

Astra reduce din diferenta prin Radut cu o lovitura de cap.

83'

Gol Yameogo!

Gol Chindia si ce finalizare din partea lui Yameogo patruns pe zona centrala in careul Astrei.

80'

Gol Negut!

Chindia da lovitura la Giurgiu prin Negut. Sut din interiorul careului din pasa lui Yameogo.

66'

Alex Negrea intră în locul lui Adrian Ionita la Chindia.

63'

Kehinde Fatai îl inlocuiește pe Gabriel Simion la gazde.
De asemenea, Valentin Gheorghe ii lasa locul lui Dragos Gheorghe.

57'

Adrian Ionita de la Chindia este avertizat.

48'

Bic trimite pe langa poarta dupa o faza de la coltul terenului.

46'

21:19

Pauza la Giurgiu.

43'

Sansa de gol pentru Astra la patrunderea lui Begue. Respinge portarul Chindiei.

35'

Chindia rateaza deschiderea scorului prin Berisha. Sut din acțiune respins de Lazar in corner.