0
0
Gaz Metan

ASA Tg.Mures ramane pe ultimul loc dupa al treilea 0-0 consecutiv

ASA Tg.Mures si Gaz Metan Medias au remizat, scor 0-0, sambata dupa-amiaza, in etapa a 8-a din playout. Un punct care nu-i ajuta prea mult pe jucatorii lui Ionel Ganea in tentativa de a scapa de ultimul loc. Cu o victorie cei de la Medias ar fi depasit CSM Poli Iasi in clasament.

Cele mai mari ocazii ale meciului au fost ratate pe finalul intalnirii, mai multe in contul oaspetilor, dar si cei de la ASA au fost aproape de a da lovitura.

In minutul 76 portarul gazdelor Pap a blocat in extremis sutul lui Lupu la o faza unu contra unu.

Patru minute mai tarziu Eric a reluat in transversala din coltul careului de 6 metri, pentru ca la atacul urmator Pap sa iasa providential din poarta si sa blocheze din picioarele unui Buziuc ramas singur in pozitie de finalizare.

Gazdele au trecut pe langa deschiderea scorului la reluarea cu capul a lui Rus in urma unui corner si la sutul lui Nicolita dupa o recuperare ofensiva.

ASA Târgu Mureş: Pap - Velayos, M. Constantin, Tudose, Mendy - E. Dică (Dulap '84), Gorobsov, Ferfelea - Nicoliţă, Ciolacu (Lemnaru '65), Sin (Rus '71). Antrenor: Ionel Ganea

Gaz Metan Mediaş: Greab - V. Creţu, Trtovac, Buzean, Rugasevic - Danci, Bic (Itoua '90+2) - Al. Munteanu, Eric, Curtean (Lupu '73) - Sikorski (Buziuc '53). Antrenor: Cristian Pustai

16:52

Final de partida. Al treilea 0-0 consecutiv pentru ASA Tg.Mures, echipa fara infrangere pe teren propriu de opt meciuri. Echipa lui Ionel Ganea ramane pe ultimul loc in clasament.

86'

Greab se opune din nou providential la sutul lui Nicolita din marginea careului de 16 metri.

83'

Mare ocazie si pentru ASA la lovitura de cap a lui Rus in urma unui corner. Respinge Greab!

80'

Asediu la poarta gazdelor. Pap iese providential din poarta si blocheaza mingea din picioarele lui Buziuc.

80'

Sutul lui Eric intalneste transnversala. Pap era batut la mingea trimisa de brazilian din coltul careului mic.

76'

Pap blocheaza sutul lui Lupu la o faza unu contra unu. Mare ocazie pentru Gaz Metan.

68'

Curtean suteaza peste tribune dintr-o lovitura libera.

67'

Marius Constantin primeste galben pentru impingerea lui Buziuc.

65'

Lemnaru intra in locul lui Ciolacu.

59'

Eric paseaza pentru Bic pe un spatiu central si sutul acestuia se duce peste poarta.

53'

Buziuc intra in locul lui Sikorski la oaspeti.

46'

A inceput a doua repriza.

15:48

Se termina prima repriza a meciului de la Targu Mures.

43'

Cretu aproape de un gol senzational. Il vede iesit din poarta pe Pap si incearca un sut de la distanta care ocoleste de putin buturile muresenilor.

41'

Ferfelea il gaseste pe Sin demarcat in marginea careului. Sutul acestuia se duce mult peste poarta.

34'

Sin cade in careul Gazului la un contact cu Danci. O interventie la limita si se putea acorda lovitura de la 11 metri.

21'

Inca o sansa pentru gazde la sutul lui Ciolacu din interiorul careului. Balonul a fost blocat in extremis de un aparator al mediesenilor.

12'

Sansa buna de gol ratata de gazde prin Nicolita. Un voleu din interiorul careului blocat de portarul Greab.

15:03

ASA Tg. Mures: Pap - Velayos, M. Constantin, Tudose, Mendy - E. Dică, Gorobsov, Ferfelea - Nicoliță, Ciolacu, Sin

Gaz Metan Medias: Greab - V. Crețu, Trtovac, Buzean, Rugasevic - Danci, Bic - Al. Munteanu, Eric, Curtean - Sikorski