0
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait ASA - Poli Timisoara

Ati urmarit live text in aceasta pagina meciul ASA Tg.Mures - ACS Poli Timisoara din etapa a 23-a a Ligii 1. Partida s-a disputat la Cluj pe arena Dr. Constantin Radulescu.

21:50

Final de partida. Nimic la nimic in derby-ul codaselor din Liga 1. Etapa continuat sambata cu alte doua meciuri.

90'

Portarul gazdelor Pap citeste foarte bine jocul si iese providential din careu respingand un balon care il cauta pe Popovici.

87'

Ciolacu suteaza pe langa poarta din marginea careului.

86'

Sut in zidul gazdelor, Candrea se resimte dupa lovitura incasata si cam atat au scos banatenii din aceasta faza fixa.

84'

Croitoru obtine lovitura libera in marginea careului advers, pozitie centrala.

82'

Noul intrat la Timisoara rateaza o sansa de gol singur cu portarul Pap.

81'

Ionut Popa forteaza atacul prin introducerea lui Popovici in locul lui Barbut.

76'

Pasa de la adversar, preluare in exterior si sut pe langa poarta. O sansa uriasa ratata si de ASA.

74'

Balgiu recupereaza un balon pierdut de Nicolita si trage spre poarta din afara careului.

59'

Incredibila sansa de gol ratata de timisoreni prin Fucek la cea mai frumoasa faza a meciului. Atac pe dreapta cu Barbut in prim plan, acesta intoarce in marginea careului si Fucek trimite peste poarta.

58'

Ferfelea intra in locul lui Petris la ASA.

57'

Constantin o baga in poarta din centrarea lui Nicolita, dar golul celor de la ASA este invalidat pe motiv de offside.

53'

Candrea expediaza primul sut pe poarta din acest meci! Si ne apropiem de prima ora de joc.

52'

Ciprian Rus suteaza in zidul timisorean dintr-o lovitura libera de la peste 30 de metri.

47'

Cartonas galben Balgiu!

Pentru o intrare tare din spate in cercul de la centrul terenului.

46'

S-a reluat jocul. Cei de la ASA au avut lovitura de incepere.

20:47

Pauza in Gruia.

45'

Cea mai mare ocazie de pana acum apartine oaspetilor la incursiunea lui Barbut. Patrundere pe dreapta in careu si sut din unghi in bratele lui Pap.

36'

Fucek ramane liber in flancul stang si are sansa unei centrari periculoase in careu. Executia este uan imprecisa si muresenii reusesc sa respinga.

23'

Lovitura libera pentru ASA din coltul terenului. Un corner mai scurt. Mingea este aruncata in careu de Nicolita. Respinge Artean si faza se raceste.

15'

Novak urca pe o zona libera in jumatatea adversa si finalizeaza defectuos cu mingea trimisa mult peste poarta.

14'

Centrarea lui Fucek e modesta si Candrea respinge de la prima bara.

14'

Corner

Barbut il loveste din apropiere pe Constantin cu mingea in gura. Corner scos de banateni.

12'

Putin fotbal in Gruia pana in acest moment. La Cluj sunt 2 grade pe plus si jucatorii ar avea toate motivele sa joace un fotbal de calitate.

3'

Canu trimite in afara terenului si in mod normal ar fi trebuit sa asistam la primul corner al meciului. In cele din urma s-a repus din sase metri.

2'

INFO: La acest meci s-au vandut, oficial, 45 de bilete!

1'

A inceput meciul de la Cluj. Se joaca pe arena Dr.Constantin Radulescu. Terenul se prezinta in conditii optime.

20:01

ASA: Pap - Velayos, Rougkalas, Constantin, Mendy - Balgiu, Candrea, Petriș - Nicoliță, Bâtfoi, Rus.

ACS Poli: Straton - Străuț, Cânu, Bocșan, Novak - Bărbuț, Artean, Soljic, Fucek - Croitoru - Drăghici.