2
FC Botosani
Roman 37' 26'

Botosani castiga la Targu Mures si revine pe trei in playout

FC Botosani s-a impus cu 2-0 in deplasare cu ASA Tg.Mures intr-o partida din etapa a 10-a a fazei playout din Liga 1. Un meci pe care oaspetii l-au rezolvat in inca din prima repriza, dar scorul putea capata chiar accente dramatice pentru apararea rarefiata a trupei lui Ionel Ganea.

90'

Botosaniul rateaza din nou incredibil pe contraatac prin Popovici. Defensiva celor de la ASA ca si inexistenta. O echipa de Liga 2 spre a 3-a aceasta ASA, fosta vicecampioana a Romaniei.

89'

Gazdele cauta cu disperare golul de onoare si sutul lui Stan din interiorul careului este deviata in afara terenului.

86'

Cobrea se opune la singura ocazie de pana acum a gazdelor. O lovitura de cap din sase metri.

72'

Dezastru in apararea celor de la ASA. Kuku mai devreme si acum Roman rateaza din pozitii singuri cu portarul.

18:45

Pauza la Targu Mures dupa 45 de minute dominate de oaspeti.

38'

Botosaniul rateaza incredibil sansa golului trei la patrunderea lui Golofca. Acesta s-a dovedit egoist si a tras spre poarta in locul unei pase in dreapta prin care l-ar fi lasat pe Roman cu poarta goala.

37'

Gol Roman!

Roman scapa singur cu portarul si ridica mingea peste Pap pentru 2-0 in favoarea Botosaniului.

26'

Gol Roman!

Botosaniul deschide scorul prin Roman la o centrare in fata portii oferita de Golofca. Nici vorba de offside si un gol cat se poate de regulamentar.

23'

Incercare de sut din partea lui Popovici, insa fundasul stanga al oaspetilor are o executie foarte modesta.