1
Concordia Chiajna
Alexandru 84'

Asa am trait ASA - Concordia 2-1. Scene de groaza la Targu Mures!

A doua etapa din playout a debutat, sambata seara, cu meciul dintre lanterna rosie ASA Tg.Mures si Concordia Chiajna.

19:55

Se termina meciul, nu insa si protestele celor de la Concordia Chiajna care au multe sa-i reproseze centralului Gaman in frunte cu antrenorul Alexa.

88'

Gol Ciolacu!

Ciolacu o readuce pe ASA la conducere cu un sut sanatos din interiorul careului. Nicio sansa pentru "portarul" Albu.

84'

Gol Alexandru!

Cu Alexa in tribuna, un jucator la spital, un altul eliminat si fara portar de meserie, Concordia egaleaza prin Valentin Alexandru. Acesta profita de o minge respinsa gresit de portarul Pap si trimite in poarta goala de la mai bine de 20 de metri.

78'

Muresan trimite in bara din lovitura de la 11 metri! Suspansul continua in acest meci care capata accente dramatice.

76'

Albu este jucatorul sacrificat pentru a intra in poarta. Centralul George Gaman il elimina si pe Dan Alexa, antrenorul Concordiei.

75'

Cartonas rosu Balgradean!

Balgradean vede al doilea galben pentru proteste si este eliminat. Concordia nu mai are schimbari disponibile si astfel un jucator de camp va intra intre buturile ilfovenilor.

74'

Scene de groaza pe terenul din Targu Mures. Genunchiul drept al lui Barboianu a cedat la contactul acestuia cu Balgradean.

72'

Ciolacu obtine a doua lovitura de la 11 metri in acest meci. Cu toate acestea Barboianu urla la propriu de durere in propriul careu.

66'

Munteanu scapa spre poarta, trece mingea pe langa portarul Pap, dar Mendy apare din spate si respinge in afara terenului. Ocazie monumentala!

46'

S-a reluat meciul de la Targu Mures.

18:50

Pauza la Targu Mures dupa o repriza de mare lupta pe un teren greu si o ploaie torentiala.

45'

Prima parte se incheie cu o lovitura libera pentru oaspeti ramasa fara rezultat. Barboianu a centrat in careu si mingea a iesit in cele din urma in afara terenului.

45'

Batfoi reia slab cu capul in bratele lui Balgradean.

45'

Barboianu vede cartonasul galben la una dintre ultimele faze ale primei reprize.

37'

Actiune inchegata a gazdelor care se incheie cu sutul lui Muresan prins de Balgradean. Ploua din ce in ce mai puternic la Targu Mures.

34'

Raducanu recupereaza o minge in marginea careului advers si trimite pe langa poarta.

26'

Rus patrunde in careu, insa suteaza slab pe langa poarta.

14'

ASA rateaza prin Batfoi sansa dublarii avantajului. Balgradean s-a opus providential.

11'

Gol Muresan!

Gabi Muresan scutura plasa de la punctul cu var si ASA deschide scorul.

9'

Penalty pentru ASA Tg.Mures la faultul lui Balgradean asupra lui Batfoi. Portarul gazdelor a fost surprins de o pasa inapoi a lui Bejan.

3'

Concordia are primul corner al meciului.

1'

A inceput meciul de la Targu Mures. Se joaca pe un teren aflat intr-o situatie deplorabila.

17:57

ASA Tg.Mureș: Pap - Velayos, Rougkalas, Constantin, Mendy - Mureșan, Gorobsov - Nicoliță, Ciolacu, Rus - Bâtfoi

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Melinte, Bejan, D. Popescu - Costin, Albu - Serediuc, Herea, Ciobanu - Răducanu