3
Concordia Chiajna
Batin 84' Bumba 81' 29'

Asa am trait ACS Poli Timisora - Concordia Chiajna 0-3

Etapa a 14-a din Liga 1 Betano a continuat, luni, cu meciul dintre ACS Poli Timisoara si Concordia Chiajna. Apasati aici pentru a vedea meciul cu live stream legal.

19:51

Final de meci.

88'

Mailat nu prinde poarta cu un sut din marginea careului.

86'

Pena intra in locul lui Batin la Concordia.

84'

Gol Batin!

Concordia loveste din nou pe contraatac si Batin scutura plasa cu un sut din prima.

83'

Manasse respinge din fata lui Bianconi. Corner pentru Timisoara.

81'

Gol Bumba!

Bumba reuseste dubla cu un sut plasat din afara careului. Timisoara e prinsa pe picior gresit dupa un contraatac trei contra trei.

78'

Faza prelungita de atac a gazdelor incheiata cu sutul lui Mailat peste poarta.

76'

Caparco este avertizat pentru trageri de timp.

76'

Munteanu suteaza pe langa poarta de la mare distanta.

75'

Bumba gasit ideal in careu de centrarea lui Gradinaru, insa preluarea il tradeaza pe septarul Concordiei.

72'

Cristescu ii lasa locul lui Bud la Concordia.

72'

Vasvari suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera, dupa care iese la schimbarea cu Soljic.

69'

Avertisment si pentru Cristescu la o talpa pe care acesta i-o pune lui Munteanu.

68'

Galben primit de Artean.

65'

Batin scapa singur cu portarul timisorean si trimite pe langa poarta.

57'

Mailat intra in locul lui Birnoi.

56'

Munteanu incearca fara succes sutul de la distanta.

53'

Ce ocazie rateaza Batin la o minge in fata portii trimisa de Bawab!

46'

18:49

Pauza la Timisoara.

45'

Dubla interventie a lui Caparco in doar cateva secunde. Portarului de la Concordia face adevarate minuni.

45'

Concordia iese pe contraatac prin Cristescu, insa pasa pentru Bawab este gresita.

45'

Caparco respinge cu o parada spectaculoasa centrarea lui Munteanu.

40'

Doman nu profita de o iesire eronata a lui Caparco din poarta si trimite cu capul in bara.

37'

Cursa a lui Doman pe stanga dupa o lovitura libera executata slab de Bumba. Decarul gazdelor isi prelungeste prea mult balonul.

35'

Cretu il opreste prin fault pe Bumba si primeste cartonasul galben.

32'

Cea mai mare ocazie banatenilor la sutul lui Vasvari din interiorul careului. Respinge Albu in corner.

29'

Bucsa vede galbenul pentru o intrare in forta asupra lui Artean.

29'

Gol Bumba!

Bumba il depaseste usor pe Cretu, isi face mingea pe dreptul si inscrie cu un sut pe jos.

27'

Primul sut al Timisoarei spre poarta la initiativa lui Birnoi. Tanarul mijlocas a trimis peste poarta, dar actiunea este aplaudata de putinii suporteri prezenti la stadion.

24'

Centrare a lui Doman pentru nimeni. Sunt sanse mari ca decarul lui Poli sa nu mai apara pe teren in partea secunda.

20'

Iesire periculoasa pe contraatac a Timisoarei prin Birnoi. Pasa acestuia pentru Doman in centru a fost blocata.

15'

Doman se zbate in marginea careului oaspetilor si trimite cu stangul spre poarta. Nicio problem pentru Caparco.

13'

O eroare a defensivei timisorene de care oaspetii nu pot profita pe contraatac.

12'

Concordia continua startul bun de meci. Bumba centreaza in careu din lovitura libera, insa balonul iese in afara terenului. Marc era si el acolo pregatit sa reia periculos.

8'

Sut al lui Batin spre poarta timisoreana deviat in corner.

6'

Cei de la Poli obtin si ei o lovitura libera in jumatatea adversa de teren.

5'

Se centreaza la prima bara pentru aparitia lui Cristescu, insa mingea deviata de acesta iese afara.

4'

O noua faza fixa la poarta gazdelor. O lovitura libera care seamana cu un corner mai scurt.