1
UTA
Stratila 51'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - UTA in barajul pentru Liga 1

Urmariti astazi live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 20:30, prima mansa a barajului pentru Liga 1 care le opune pe marile rivale banatene, ACS Poli Timisoara si UTA Batrana Doamna. Returul este programat joi de la 17:30.

22:23

Final de partida. Castigatoarea acestui baraj se va decide, joi, de la 17:30, la Siria langa Arad.

90'

Incredibil ocazie pentru Timisoara. Croitoru a centrat in fata portii si mingea a fost reluata in transversala de Bocsan.

89'

Pedro obtine lovitura libera in marginea careului aradean si galben pentru Manea.

83'

Sansa de gol pentru UTA la un sut din interiorul careului deviat in corner.

81'

Seroni sare pe langa minge si faza fixa a timisorenilor ramane fara rezultat.

81'

Mailat cade in marginea careului in duel cu Burla si este lovitura libera pentru Poli.

65'

Cartonas rosu !

Neagu vede al doilea galben si este eliminat dupa un fault comis asupra lui Curtuius. Timisoara ramane in zece si se anunta un final de meci electrizant.

60'

Festival de ratari din partea timisorenilor. De aceasta data Canu suteaza intr-un adversar dintr-o pozitie ideala.

59'

Croitoru il pune in pozitie de finalizare pe Doman, acesta ramane singur cu Miron si suteaza in portarul aradean.

58'

Neagu primeste cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Stratila. UTA domina jocul in aceste momente.

55'

Pedro incearca sutul de la distanta, dar trimite slab pe langa poarta.

51'

Gol Stratila!

UTA reduce din diferenta la o faza confuza. Canu a sarit pe langa minge, Bocsan cade prea usor in fata lui Curtuius. Apare in cele din urma Stratila si strecoara mingea in poarta.

46'

S-a reluat meciul de pe Bega.

21:20

George Gaman a fluierat finalul primei reprize.

45'

Scandal la marginea terenului. Popa la un pas sa sara la bataie contra macedoneanului Adili. In cele din urma tehnicianul lui Poli este potolit.

45'

Poli se joaca cu ocaziile in finalul reprizei si Popa simte pe margine ca nu e tocmai indicat sa-ti bati joc de fotbal.

44'

Barbut scapa singur cu portarul, Miron intervine cu piciorul, mingea ramane la Barbut si Adili trimite in corner.

42'

Copil incearca sutul de la distanta, dar mingea se duce mult peste poarta.

41'

Contraatac al oaspetilor oprit cu pretul unui galben de Doman. Chindris scapase in partea stanga a terenului.

39'

Ocazie uriasa ratata de Poli la o patrundere a lui Barbut. Acesta centreaza in fata portii pentru Doman, insa Adili pune providential piciorul si respinge in extremis.

38'

Croitoru trimite putin pe langa poarta aradeana dintr-o lovitura libera de la marginea careului.

33'

Asediu total al timisorenilor in cautarea golului trei. Fundasul stanga Neagu incearca un sut in forta, insa mingea trece paralel cu linia portii.

31'

Pedro reia acrobatic peste poarta din centrarea lui Doman. O minge care se duce mult peste poarta. La cealalta peluza suportarii aradeni fac spectacol total.

25'

Gol Canu!

Nici nu s-au asezat bine aradenii in ghete ca Timisoara mai inscrie o data la o faza fixa. Croitoru prelungeste pe spate si Canu reia in poarta de langa bara a doua.

23'

Gol Pedro!

Pedro scapa din marcaj si deschide scorul cu o minge strecurata pe langa Miron.

18'

Barbut aproape sa deschida scorul la o nesincronizare a defensivei aradene. Burla nu s-a inteles acolo cu Miron la o faza simpla.

16'

Popovici nu mai poate continua pentru Poli si este inlocuit cu Pedro, jucator care aproape a ingropat echipa timisoreana pe finalul sezonului din playout.

4'

Prima lovitura de colt a partidei apartine gazdelor si ramane fara rezultat. O minge prinsa de portarul Miron.

3'

Barbut centreaza paralel cu linia portii si mingea nu poate fi ajunsa de Popovici.

1'

A inceput meciul de la Timisoara, prima mansa a barajului de promovare/ramanere in Liga 1.

20:28

ACS Poli: Curileac - Străuţ, Bocşan, Cînu, Neagu - Soljic, Artean - Bărbuţ, Croitoru, Doman - Popovici

UTA: Bg. Miron - Adili, Al. Manea, Gligor, Burlă - Strătilă, Chindriş, D. Copil, D. Muntean - Curtuiuş, Ad. Petre