1
Pandurii
Pacurar 19'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Pandurii 0-1

Duel de sase puncte intre ACS Poli Timisoara si Pandurii, marti seara, de la ora 20:30 pe Bega. Doua echipe aflate la egalitate de puncte in lutpa directa pentru evitarea retrogradarii.

22:27

Pandurii castiga la Timisoara si face un pas mare spre ramanerea in Liga 1.

90'

Sase minute de prelungire pentru acest meci.

76'

Ratarea sezonului fara doar si poate la reluarea lui Batin peste poarta goala din 4-5 metri la pasa lui Hamed.

74'

Doman intra in locul lui Fucek, iar Draghici i-a luat locul lui Croitoru.

70'

Fucek vede cartonasul galben pentru o simulare in marginea careului advers in acceptiunea arbitrului. Pe reluare se vede cum Surugiu ii ia piciorul de sprijin. Popa mai are putin si intra in teren.

67'

Stoican este eliminat si risca sa vada finalul sezonului din tribuna. Dupa indelungi parlamentari acesta paraseste spatiul tehnic.

58'

Ce sansa rateaza Timiosara la mingea lui Barbut in fata portii pentru un Fucek incredibil de static.

54'

Schimbare la oaspeti cu Surugiu intrat in locul lui Firtulescu.

54'

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. S-a fluierat fault in atac la Soljic.

45'

A doua bara a timisorenilor in aceasta repriza. Soljic intercepteaza in careu, intoarce un adversar si suteaza in stalpul din stanga al portii lui Popescu.

44'

Prima repriza e prelungita cu 3 minute.

44'

Moment delicat la poarta gazdelor, cu Straton intervenind decisiv la sutul lui Firtulescu.

41'

Cartonas rosu !

Faza incredibila in careul Pandurilor. Pedro trimite mingea cu mana in poarta la o centrare a lui Croitoru. A fost o stangacie de liga amatorilor. Acesta vede al doilea galben si este eliminat.

38'

Canu reia pe spate o minge prelungita in centrul careului si mingea izbeste bara portii lui Popescu.

37'

Busu vede cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Barbut in marginea terenului. Un galben spre portocaliu dupa intensitatea intrarii.

27'

Mingea ajunge la Barbut in careul gorjenilor, insa acesta suteaza in blocajul unui adversar.

23'

Pedro reia periculos spre poarta in urma unui corner al gazdelor de pe dreapta in directia de atac.

19'

Gol Pacurar!

Pandurii deschid scorul pe Bega printr-un sut al lui Pacurar din 16 metri.

14'

Cartonas galben primit de Canu pentru o lovitura in aer aplicata lui Batin. Lovitura libera pentru Pandurii din jumatatea gazdelor.