1
Juventus
Tira 90'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Juventus Bucuresti 2-1

Etapa a 4-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul ACS Poli Timisoara si Juventus Bucuresti. Gazdele asteapta primul succes pe teren propriu in acest sezon, in timp ce nou-promovata din cartierul bucurestean Colentina urmareste cea dintai victorie pe prima scena a fotbalului romanesc. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

20:26

Final de partida. Timisoara obtine prima victorie pe teren propriu in acest sezon de Liga 1 Betano.

90'

Croitoru inceaca poarta cu un sut din afara careului. Mingea trece alaturi.

90'

Gol Tira!

Tira scapa din marcaj si reduce din diferenta cu o lovitura de cap in stanga lui Curileac.

87'

Soljic intra in locul lui Artean.

82'

Croitoru trimite peste poarta o minge scoasa in lateral de Cretu.

77'

Stoian respinge in extremis in corner sutul lui Artean.

77'

Bianconi scapa spre poarta lui Juventus, insa Stoian intervine decisiv.

69'

Gol Mailat!

Mailat este lasat singur cu portarul de o pasa trimisa de Vasvari si miijlocasul banatenilor finalizeaza cu sut la coltul lung.

65'

Bianconi intra in locul lui Bud.

64'

Vasvari reia slab pe centrul portii o minge intoarsa de Cretu dupa o noua cursa a acestuia pe flancul drept.

62'

Tiganasu incearca un sut centrare din stanga. Mingea trece prin fata portii si iese in afara terenului.

58'

Buhaescu intra in locul lui Mihaiescu, jucator avertizat mai devreme si care a incasat deja o eliminare in acest debut de sezon.

57'

Mazarache reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Stefan.

56'

Bud rateaza o buna sansa de gol din pasa lui Cretu. O minge intoarsa de acesta in centrul careului si atacantul gazdelor reia imprecis.

50'

Stefan aproape de un super gol pentru Juventus dupa o centrare pe poarta din flancul stang. Curileac scoate cu o mana peste bara.

46'

Nici nu incepe bine repriza ca Mihaiescu de la oaspeti vede cartonasul galben. Un fault la centrul terenului pentru Vasvari.

46'

19:21

Prima repriza a luat sfarsit dupa o lovitura libera incheiat cu un offside la Morariu.

42'

Sesar este avertizat pentru un fault la limita in marginea propriului careu.

37'

Tira intra in locul lui Lungu la Juventus.

36'

Timisoara aproape de golul doi la o centrare in fata portii si o interventie ratata din partea portarului Stoian. In cele din urma Beta a indepartat balonul.

35'

Canu trimite in spate fara sa se uite si practic il lasa singur cu portarul pe Mazarache. Acesta trece de Curileac si trimite pe langa poarta.

28'

Ocazie ratata de Timisoara dupa o cursa fabuloasa a lui Mailat.

24'

Artean ii paseaza lui Croitoru si acesta incearca sutul de la mare distanta. Mingea ajunge in bratele lui Stoian.

18'

Juventus forteaza revenirea si Stoenac obtine lovitura de la colt.

14'

Doman nu mai poate continua si paraseste terenul accidentat. Este inlocuit de Croitoru.

9'

Gol Munteanu!

Mailat scoate mingea pe jos in centrul careului pentru sutul lui Munteanu si acesta face 1-0 pentru ACS Poli Timisoara.

7'

Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor si este irosita de Mazarache. Lansat in partea stanga a careului, fostul atacant de la Craiova trage din cadere pe langa poarta. Melinte n-a reusit sa stranga acolo.

1'

A  inceput meciul de la Timisoara. La nivelul gazonului sunt peste 40 grade Celsius.

18:38

ACS Poli Timișoara: Curileac - V. Crețu, Cânu, Melinte, Țigănașu - Vașvari, Artean - Al. Munteanu, Doman, Mailat - Bud;

Juventus: Stoian - Beța, Benga, Morariu, Ștefan - Călințaru, Sesar, Mihăescu, Stoenac - A. Lungu, Măzărache.