1
0
Gaz Metan

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Gaz Metan Medias 1-0

Etapa a 7-a din playout a debutat, joi dupa-amiaza, cu duelul dintre ACS Poli Timisoara si Gaz Metan Medias. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

19:53

Final de partida si Timisoara obtine trei puncte uriase in lupta pentru evitarea retrogradarii.

90'

Cartonas rosu !

Zaharia primeste doua galbene in mai putin de doua minute si este eliminat. Oaspetii termina asadar meciul in inferioritate numerica.

88'

Gol Straut!

Timisoara loveste la o faza fixa prin fundasul Straut. Centrare a lui Popovici in sase metri si Straut reia cu capul in poarta. Publicul erupe "Poli, Poli".

84'

Sansa mare de gol ratata de oaspeti prin Lupu. Acesta reia pe langa poarta din cativa metri la o centrare a lui Eric deviata de Sikorski in lateral.

73'

Danci suteaza pe langa poarta din afara careului. O executie mai degraba nefericita.

61'

Reluare cu capul a lui Trtovac peste poarta. Scorul ramane 0-0, desi mingea nu a trecut deloc departe de buturile aparate de Straton.

52'

Intra Pedro in locul lui Mailat la Timisoara. In etapa trecuta Pedro a intrat intr-un conflict cu antrenorul Ionut Popa in momentul scoaterii de pe teren.

46'

Eric ameninta poarta gazdelor cu un sut in forta. Mingea a fost deviata in corner.

46'

S-a reluat meciul de pe arena Dan Paltinisanu din Timisoara.

18:48

Marius Avram fluiera finalul primei reprize.

45'

Greab se opune golului la sutul lui Mailat, dupa ce intr-o prima faza Croitoru recuperase in preajma careului advers.

38'

Curtean vede cartonasul galben pentru un fault la mijlocul terenului.

29'

A doua ocazie a meciului ratata de oaspeti prin decarul Eric.

26'

Sikorksi scapa spre poarta Gazului, dar finalizeaza slab la o faza din care putea obtine mai mult.

22'

Replica Timisoarei prin Novak la o minge pierduta de Trtovac. Interventie decisiva a lui Greab, portarul oaspetilor.

15'

Ocazie a oaspetilor la sutul lui Eric din lovitura libera. Respinge Straton cu un reflex salvator.