1
CSM Poli Iasi
Bole 38'

Iasiul ramane fara infrangere in playout dupa 1-1 la Timisoara

ACS Poli Timisoara si CSM Poli Iasi au remizat, scor 1-1, duminica seara, intr-un meci din etapa a 10-a a Ligii 1, faza playout.

Oaspetii au deschis scorul prin Bole in finalul primei reprize cu un sut din afara careului dupa o faza simpla de atac.

Portarul Grahovac a degajat lung pana la Golubovic, iar acesta a deviat pentru Bole si finalizarea acestuia surprinzatoare pentru poarta banateana.

Echipa lui Ionut Popa a inceput mai bine partea secunda reusind egalarea prin Fucek. Excelent gasit in centrul careul fara om in marcaj, acesta a indeplinit o simpla formalitate cu latul.

Timisoara a ratat pana la final doua mari ocazii in situatii clare de gol, prin Mailat si Draghici. Niciunul dintre cei doi nu a nimerit spatiul portii.

CSM Poli Iasi ramane pe primul loc in clasament, in timp ce Timisoara se lupta din greu pentru supravietuirea in Liga 1.

19:51

Se termina la egalitate meciul de la Timisoara. Un 1-1 prin care CSM Poli Iasi ramane fara infrangere in playout.

87'

Draghici iroseste o mare sansa de gol pentru Timisoara la pasa lui Mailat in interiorul careului. Sut de amator mult peste poarta.

65'

Barbut ia o faza pe cont propriu, patrunde in careul iesean si suteaza dezamagitor pe langa poarta.

47'

Gol Fucek!

Timisoara egaleaza prin Fucek cu un sut din fata portii. Nici urma de marcaj acolo.

46'

Timisoara incepe in forta si Fucek centreaza periculos pentru Pedro. Respinge apararea Iasiului.

46'

S-a reluat meciul de pe Bega.

18:47

Radu Petrescu fluiera finalul primei reprize. Cedeaza nervii pe teren, Eugen Neagoe fiind tinut cu greu acolo sa nu bata pe cineva.

38'

Gol Bole!

Oaspetii marcheaza prin Bole pe fondul unui joc extrem de anost. O faza pornita de la degajarea lui Grahovac pentru Golubovic, acesta intoarce pentru Bole si sutul din afara careului trimis de maghiar il invinge pe Straton.

33'

Cartonas galben primit de Rauta.

16'

Straton blocheaza incercarea de centrare a lui Bole. Mijlocasul maghiar al Iasiului s-a pierdut cu firea in careul gazdelor.

12'

Ocazie mare pentru Timisoara la sutul lui Fucek din interiorul careului. Mingea se duce pe langa poarta lui Grahovac.