1
CSM Poli Iasi
Cristea 51'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - CSM Poli Iasi 2-1

Ati urmarit in aceasta pagina live text dupa ora 18:00 duelul Politehnicilor din Liga 1: Timisoara versus Iasi.

19:56

Final de partida. Timisoara obtine trei puncte mari in lupta pentru evitarea retrogradarii, in timp ce Iasiul isi ia adio de la teoreticele sanse pe care le avea pentru calificarea in playoff.

76'

Cartonas rosu !

Stenio Santos, jucator aflat la debutul pentru CSM Poli Iasi, a luat doua galbene in 13 minute si este eliminat.

68'

Contraatac al Timisoarei dezvoltat in stanga cu Fucek la balon. Sutul acestuia este blocat de Caparco.

55'

Gol Soljic!

Croatul Soljic isi trece in cont primul gol pentru Timisoara in Liga 1. Barbut a centrat din dreapta si Soljic a reluat la coltul scurt.

54'

Ratare uriasa din partea acesluias Cristea. Minge trimisa putin pe langa poarta din marcajul strans al lui Fucek.

51'

Gol Cristea!

Acelasi Cristea executa lovitura de la 11 metri si-l invinge pe Straton cu un sut plasat.

50'

Penalty pentru ieseni la patrunderea lui Cristea. Acesta este agatat de portarul Straton si centralul Gaman acorda lovitura de la 11 metri fara ezitare.

46'

S-a reluat meciul de la Timisoara.

18:50

Timisoara intra avantaj la cabine dupa o prima repriza saraca in faze de poarta.

42'

Cristea depaseste portarul, intra in unghi si trimite pe langa poarta. Cea mai mare ocazie a Iasiului in acest meci.

35'

Gol Pedro!

Pedro Henrique insista la o minge in marginea careului advers la o minge care parea pierduta, combina cu Barbut si il invinge pe Caparco.

28'

Caparco iese din poarta la o centrare si-l accidenteaza in aer pe Seroni. Se fluiera fault in atac.

24'

Barbut ia si el cartonasul galben pentru un fault la centrul terenului.

22'

Cristea ia o faza pe cont propriu si scoate cartonasul galben in duel cu Canu. Acesta va lipsi etapa urmatoare in deplasare cu Viitorul.

20'

Soljic ataca mingea cu talpa inainte si-l accidenteaza pe Cristea cu pretul unui avertisment.

18'

Sato centreaza in marginea careului banatenilor, insa Bole rateaza reluarea spre poarta pe respingerea gazdelor.

1'

George Gaman fluiera startul meciului de la Timisoara. Aceleasi tribune dezolant de goale pe Bega.

0'

ACS Poli Timisoara: Straton - Străuț, Cînu, Șeroni, Neagu - Artean, Soljic - Bărbuț, Croitoru, Fucek - Pedro Henrique.

CSM Poli Iasi: CSM Poli Iași: Caparco - Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Sato - Bole, Mitic, Răuță, Ștefănescu - Golubovic, Cristea.