1
ASA Tg.Mures
Nicolita 65'

ACS Poli Timisoara, victorie de aur cu ASA Tg.Mures

Intr-un meci de totul sau nimic echipa ACS Poli Timisoara a obtinut victoria in fata retrogradatei ASA Tg.Mures, cu 3-1, in penultima etapa a playout-ului. Clasamentul din playout actualizat.

Banatenii au deschis rapid scorul prin Popovici, in minutul 3, cu un sut din afara careului la un balon respins de fundasul Mendy.

Acelasi Popovici si-a trecut in cont dubla in minutul 17 cu o executie spectaculoasa la coltul lung la o minge lunga trimisa de Canu peste apararea muresenilor.

Prima faza periculoasa a celor de la ASA a aparut in minutul 22 la centrarea lui Nicolita dintr-o lovitura libera. Doi jucatori ai oaspetilor au ratat intalnirea cu balonul.

Dupa pauza, in minutul 58, Mailat a facut 3-0 pentru ACS Poli Timisoara cu un sut la coltul scurt.

Nicolita a redus din diferenta in minutul 65 cu un vole spectaculos dupa o preluare pe piept in careul advers.

Timisoara acumuleaza 26 puncte si ramane pe locul de baraj la un punct de salvarea directa, de locul ocupat de Pandurii inaintea ultimei etape.

22:25

Final de partida la Timisoara. ACS Poli obtine trei puncte extrem de importante in economia luptei pentru salvarea de la retrogradare.

65'

Gol Nicolita!

ASA reduce din diferenta prin Nicolita dupa o faza fixa. O mingea aruncata peste apararea timisoreana este preluata pe piept de fostul international si trimisa in poarta din vole.

58'

Gol Mailat!

Mailat face 3-0 pentru Timisoara cu un sut la coltul scurt.

57'

Croitoru intra in locul lui Doman la Timisoara.

46'

Start de repriza secunda.

21:18

Marius Avram fluiera finalul primei reprize.

45'

Canu trimite in poarta o centrare dintr-o lovitura libera. Golul este anulat pentru o pozitie de offside.

25'

Mailat patrunde in mare viteza in careul oaspetilor, dar este deposedat in momentul pasei spre interior. Frumoasa incursiunea tanarului mijlocas timisorean.

22'

Prima faza periculoasa a celor de la ASA. Nicolita centreaza din lovitura libera si doi jucatori rateaza reluarea spre poarta.

17'

Gol Popovici!

Popovici reuseste dubla cu o executie spectaculoasa la coltul lung. O pasa lunga trimisa de Canu peste apararea celor de la ASA si Popovici reia din prima in poarta.

11'

Contraatac al banatenilor cu Popovici in prim plan. Centrare in fata portii care il prinde prea in fata pe Doman.

7'

Un corner al gazdelor care ramane fara rezultat.

3'

Timisoara deschide scorul prin Popovici cu un sut din afara careului dupa o respingere a lui Mendy. A fost intr-o prima faza o centrare a lui Fucek din lovitura libera.