3
0
Poli Iasi

Asa am trait Academica Clinceni - Poli Iasi

Meciul Academica Clinceni - Poli Iasi din etapa a 11-a din playout s-a disputat duminica in Liga 1.

16:27

90'

Gol Ion!

Academica punctea pe contraatac prin Robert Ion si echipa din Clinceni are 3-0 pe tabela.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

66'

Gol Albu!

Academica isi dubleaza avantajul dupa o faza de la coltul terenului. Centrare pe lung, Sut trimite cu capul spre poarta si Albu impinge mingea pentru 2-0 din cativa metri.

57'

Asediu la poarta gazdelor. Sutul lui Luckassen este blocat de apararea gazdelor.

46'

15:20

Pauza la Clinceni.

42'

Centrare din corner si Buziuc reia spre poarta din interiorul careului. Mingea e deviata intr-un nou corner.

37'

Meciul a fost reluat cu o lovitura libera a gazdelor. Mingea centrata iese in afara terenului.

33'

Meciul este oprit dupa ce Buziuc acuza o accidentare la cap.

21'

Acsinte se opune golului la sutul lui Achim. Gazdele au trecut pe langa golul de 2-0.

8'

Gol Albu!

Academica Clinceni deschide scorul prin Albu din lovitura de la 11 metri.

7'

Fault in careu comis de Cabral asupra lui Sut si e penalty pentru gazde m

1'

A inceput meciul.

0'

Academica Clinceni: Vâlceanu – G.Matei, Albu, Bejan, Dobrescu – Fl. Achim, Cebotaru, Șut, Ventura – Buziuc, Markovic.

Poli Iași: Axinte – Popadiuc, Mihalache, Frăsinescu, Lopes Cabral – Grădinaru, Breeveld, De Iriondo, Horșia – Luckassen, An.Cristea

12:39

Avancronica

Academica şi CSM Poli s-au mai duelat în principala competiţie internă doar în ediţia curentă, de două ori au câştigat ilfovenii, iar un meci s-a terminat cu victoria ieşenilor.

Cea mai recentă întâlnire directă: 18 iunie 2020, CSM Poli - Academica 0-1, marcator Vasile Florin Achim.

Formaţia ilfoveană este echipa cu cele mai multe succese izbutite în această fază a competiţiei, dar şi singura fără rezultate de egalitate consemnate în cele 10 jocuri.

12:39

Se joaca!

"Orice dubiu a fost înlăturat! Şi al doilea test al jucătorului nostru (n.r. - Cabral) a ieşit negativ. Cu toţii suntem bine, iar partida de la Clinceni se va disputa cu începere de la ora 14.30", anunta gruparea ieseana duminica pe Facebook.

Meciul fusese programat initial sambata, dar a fost amanat pentru 23 de ore din cauza unui rezultat pozitiv la coronavirus aparut in tabara oaspetilor.

Al doilea test si apoi al treilea test au iesit negativ, astfel ca LPF a programat in cele din urma partida.