0
0
Hermannstadt

Asa am trait Academica Clinceni - Hermannstadt

Ziua de duminica in Liga 1 s-a incheiat cu meciul Academica Clinceni - Hermannstadt, partida programata sa se dispute la Calarasi.

20:54

Final de meci.

59'

Matel intra in locul lui Scarlatache la Hermannstadt.

53'

Karanovic in locul lui Sintean la oaspeti.

46'

George Gaman fluiera startul partii secunde. Nicio modificare la pauza.

19:48

Pauza in meciul de la Calarasi. O prima repriza fara ocazii notabile.

37'

Avertisment cu galben si pentru Dalbea, capitanul sibienilor.

34'

Ratare incredibila a bulgarului Pashov din sase metri la mingea intoarsa de Cascini.

20'

Tanase nu mai poate continua si este inlocuit cu Achim. A doua modificare la gazde.

19'

Sintean (Hermannstadt) vede primul cartonas al meciului.

8'

Chandarov in locul lui Longher la Academica.

6'

Addae reia cu capul pe poarta. Retine Valceanu fara emotii.

1'

A inceput meciul de la Calarasi.

0'

Academica: 1 Valceanu - 6 Pashov, 16 Jutric, 5 Gardos, 21 Dobrescu - 24 Cascini, 19 Ventura - 25 Cordea, 45 Longher, 10 Tanase - 23 Chunchukov.

Hermannstadt: 13 Cristiano - 27 Scarlatache, 12 Viera, 4 Stoica - 7 Petrescu, 90 Addae, 5 Dalbea, 52 Pires, 25 Oprut - 21 Mayoral, 20 Sintean.

14:26

Avancronica

Academica şi FC Hermannstadt s-au mai duelat de cinci ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus sibienii, un joc a fost câştigat de gruparea din Clinceni, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întânlnire directă: 29 august 2020, FC Hermannstadt - Academica 2-2, marcatori A. Bălan, F. Fortes, respectiv R. Patriche şi M. Şerban.

Elevii lui Ilie Poenaru au marcat în șase dintre cele opt jocuri disputate acasă, iar în cinci dintre acestea nu au primit gol.