2
Hermannstadt
Dalbea 62' Jo Santos 35'

Asa am trait Academica Clinceni - Hermannstadt

Penultima etapa din playout a debutat cu meciul Academica Clinceni - Hermannstadt, partida transmisa live in aceasta pagina dupa ora 16:30.

18:23

64'

Bejan facut KO de un cot incasat de la Debeljuh. Croatul este avertizat cu galben.

62'

Gol Dalbea!

2-0 pentru Hermannstadt dupa capul pe spate trimis de Dalbea. A fost o centrare dintr-o lovitura libera.

58'

Markovic aproape de 1-1 cu o lovitura de cap blocata de Cristiano.

47'

Caiado aproape de golul de 2-0 pentru Hermannstadt.

46'

17:22

Pauza la Clinceni.

42'

Gazdele solicita un penalty pentru un hent la mingea trimisa de Markovic spre poarta sibiana. A fost centrarea lui Merloi de pe flancul drept.

35'

Gol Jo Santos!

Hermannstadt deschide scorul prin Jo Santos. Reluare din fata portii in pozitie suspecta de offisde.

La victorie obtinuta astazi formatia sibiana scapa complet de grijile retrogradarii.

17'

Albu nu mai poate continua si este inlocuit cu Ion.

16'

Jo Santos reia cu capul pe langa poarta. Probleme pentru Albu de la gazde. JOcul e oprit.

15'

Primul sut pe poarta vine abia in acest minut si apartine oaspetilor. Romario a trimis in bratele portarul ilfovean Ureche.

1'

A inceput meciul de la Clinceni.

0'

Academica: Ureche - Matei, Patriche, Bejan, Dobrescu - Achim, Albu, Kontos, Buziuc - Markovic, Merloi.

Hermannstadt: Cristiano - Voda, Viera, Stoica, Oprut - Caiado, Dalbea, Romario, Joalisson - Debeljuh, Yazalde.

10:13

Avancronica

O singură partidă au pierdut ilfovenii din ultimele cinci disputate în campionat pe teren propriu, 1-3 cu Dinamo (5 iulie 2020), în rest au patru victorii.

Academica a marcat cel puţin un gol în precedentele 12 meciuri jucate acasă.

FC Hermannstadt a primit cel puţin un gol în 15 dintre cele 18 partide disputate în Liga 1 pe teren advers.

Academica şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia curentă, de trei ori, fiecare şi-a trecut în cont o victorie, iar un joc s-a terminat la egalitate.

În sezonul regulat, FC Hermannstadt a luat patru puncte din șase posibile, victorie cu 2-1 pe teren propriu (Patriche - autogol, Debeljuh, respectiv Vojtus) şi 1-1 în deplasare (Petrescu / Vojtus).

Cea mai recentă întâlnire directă: 26 iunie 2020, FC Hermannstadt - Academica 0-1, gol înscris de Răzvan Patriche.