1
Hermannstadt
Petrescu 56'

Asa am trait Academica Clinceni - Hermannstadt

Etapa intermediara cu numarul 19 din Liga 1 a continuat, miercuri, cu meciul Academica Clinceni - Hermannstadt. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 14:00.

15:59

89'

Gol Vojtus!

Gazdele egaleaza prin Vojtus. Reluare din cativa metri dupa o faza creata de Robert Ion, jucatorul intrat la pauza.

87'

Patriche reia spre poarta si gazdele irosesc o buna ocazie de egalare.

77'

Figueiredo se opune golului la sutul lui Buziuc.

67'

Popescu in locul lui Sut (Clinceni).

67'

Oprut (Hermannstadt).

64'

Tatar in locul lui Busu (Hermannstadt).

56'

Gol Petrescu!

Hermannastadt deblocheaza tabela prin Petrescu. Reluare de langa bara a doua dupa o centrare din flanc.

49'

Buziuc rateaza deschiderea scorului cu un sut din interiorul careului. Mingea s-a dus pe langa poarta.

46'

15:06

Robert Ion in locul lui Deretti la gazde.

14:46

Pauza la Clinceni dupa o prima repriza saraca in faze de poarta.

15'

Yazalde intra in locul lui Voda (U21) la oaspeti.

13'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Rauta la o centrare din lovitura libera.
Poartarul oaspetilor Figueiredo se resimte si primeste ingrijiri medicale.