2
FC Voluntari
Capatana 56' Simonovski 13'

Asa am trait Academica Clinceni - FC Voluntari

De la ora 13:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Academica Clinceni - FC Voluntari din etapa a 23-a in Liga 1.

14:55

90'

Cartonas rosu !

Clinceniul ramane in zece jucatori dupa ce Patriche vede al doilea galben.

90'

Gol anulat gazdelor pentru un offside mic la Vojtus.

86'

Sansa uriasa ratata de Clinceni prin Merloi. Singur din cadere trimite mult peste poarta.

75'

Gorobsov ii lasa locul lui Morar la Voluntari.

67'

Belu in locul lui Sanoh la oaspeti.

59'

Dobrescu in locul lui Parvulescu la gazde.

57'

Ocazie de 3-1 ratata de Voluntari prin Pascanu dupa o lovitura libera. Corner pentru oaspeti.

56'

Gol Capatana!

Voluntariul preia conducerea pe tabela. 2-1 dupa reusita lui Capatana de la punctul cu var.

54'

Sanoh obtine lovitura de la 11 metri pentru Voluntari la un duel cu Parvulescu.

46'

Start de parte secunda. O modificare la gazde, Robert Ion in locul lui Denis Ventura.

13:53

Pauza la Clinceni.

30'

Vilceanu se opune golului la sutul lui Sanoh.

23'

Ramane 1-1!

Cojocaru a aparat lovitura de la 11 metri executata de Cebotaru.

22'

Merloi obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Armas. Interventie rudiemntara a fundasului de la Voluntari.

13'

Gol Simonovski!

Voluntariul egaleaza prin Simonovski. Pasa excelenta oferita de Pablo de Lucas in spatele stoperilor adversi.

8'

Gol Sut!

Clinceniul deschide scorul prin Sut cu o executie din 6 metri. Aparare slaba a celor de la Voluntari.

1'

A inceput meciul.

13:00

Academica Clinceni: Vâlceanu - V. Achim, A. Albu, Patriche,  P. Pîrvulescu - E. Cebotaru, Ventura - Merloi, A. Şut, Buziuc - Vojtus
Rezerve: Miguel Santos - Dobrescu, R. Ion, Al. Popescu, Munoz, Kontoes, Ndongala;
Antrenor: Ilie Poenaru.

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Paşcanu, Armaş, Kocic - Gorobsov, Pablo de Lucas - Sanoh, Căpătînă, Măţan - Simonovski
Rezerve: Rîmniceanu - Belu Iordache, Fl. Achim, I. Gheorghe, Eric, V. Morar, Ţîră;
Antrenor: Mihai Teja.