0
0
Chindia

Asa am trait Academica Clinceni - Chindia Targoviste

Etapa a 3-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul dintre Academica Clinceni si Chindia Targoviste.

17:23

90'

Ratare!
Boiciuc nu reuseste sa inscrie dintr-o faza clara, dar s-a fluierat un fault in atac.

90'

Sutul lui Dobrescu este deviat in corner. Tanase a fost omul cu pasa decisiva.

88'

Pashov trimite in fata portii oaspetilor si Boiciuc rateaza intalnirea cu balonul.

82'

Patriche (Academica) si Popa (Chindia) se resimt dupa un duel pentru balon. Ambii au cartonase galbene si necesita ingrijiri medicale.

67'

Cristi Tanase isi face debutul la Academica Clinceni. A intrat in locul lui Serban.

65'

Achim trimite in transversala din centrul careului. Mare ocazie pentru Academica.
Din cornerul rezultat Mladen a reluat cu capul pe langa poarta.

61'

Chandarov trimite spre poarta si respinge Moldovan de la vinclu.

61'

Centrarea lui Dumitrascu deviata loveste transversala! Ocazie pentru Chindia.

60'

Boiciuc scapa singur cu portarul si trage in umarul lui Moldovan.

50'

Gol anulat!

Valceanu apara lovitura de la 11 metri executata de acelasi Florea. Mingea a ajuns cu sansa la Popa, care a trimis in poarta, insa golul a fost anulat pe motiv de offside.

49'

Penalty

Serban il faulteaza in careu pe Florea (Chindia).

46'

S-a reluat meciul. Cristi Tanase, ultima achizitie a ilfovenilor, isi ia locul in tribuna. Este rezerva la aceasta partida.

16:18

Pauza la Clinceni. 0-0 dupa 45 de minute.

45'

Minge in fata portii, insa Florea ajunge tarziu la intalnirea cu balonul.

38'

Academica iese pe contraatac prin Dumitru. Acesta e oprit prin fault de Dinu si avem primul avertisment al meciului.

37'

Ratare imensa Chindia prin Pitian. Preluare in careu si din sase metri nu reuseste sa marcheze.

34'

Popa in locul lui Yameogo la Chindia.

34'

Fostul dinamovist Daniel Popa se pregateste sa intre la Chindia.

33'

Valceanu iese si respinge cu capul. Offside la Florea, capitanul Chindiei. Acesta protesteaza la decizia arbitrului.

32'

Dumitru ii ia fata lui Pitian si rateaza de putin deschiderea scorului. Pashov a fost omul cu centrarea.

28'

Cebotaru il gaseste pe Boiciuc, dar acesta rateaza o sansa imensa.

26'

Pashov trimite in transversala. Academica aproape de gol.

1'

A inceput meciuil de la Clinceni.

0'

Academica: Vâlceanu -  Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu -  F. Achim, Cebotaru, M. Şerban, Chandarov - C. Dumitru, Boiciu.

Chindia: Moldovan - Căpuşă, Piţian, C. Dinu, D. Dumitraşcu - Neguţ, P. Iacob, M. Dulca, Grassano - Yameogo, D. Florea.

14:01

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de patru ori în sezonul trecut, de trei ori s-a impus Academica, iar un joc a fost câştigat de Chindia.

Cele mai multe goluri s-au marcat în partida din 1 decembrie 2019, Chindia - Academica 2-5, meci în care George Merloi a izbutit o triplă.