1
CFR Cluj
Itu 6'

Academica Clinceni - CFR Cluj 0-1. Tanarul Itu aduce victoria

Liderul CFR Cluj a intalnit-o in deplasare pe Academica Clinceni, joi, de la ora 17:00, intr-un meci din etapa a 6-a din Casa Liga 1 faza Playout.

Razvan Itu a marcat golul victoriei pentru CFR Cluj la Clinceni in minutul 6.

A fost un corner de pe stanga executat de Camora, mingea a fost prelungita de Chipciu si internationalul roman de tineret a reluat din sase metri.

Oaspetii au mai trecut in doua randuri pe langa gol, de fiecare portarul ilfovenilor Ureche reusind sa blocheze.

Mai intai in finalul primei reprize la sutul lui Chipciu, apoi in debutul partii secunde la mingea lui Omrani.

Academica Clinceni: Ureche - F. Achim, Bilali, Gardoş, Dobrescu – Cebotaru (Chandarov ’84), Cascini - A. Popa (Pîrvulescu ’73), Rusescu, Cordea – Chunchucov (Markovic ’73). Antrenor: Ilie Poenaru.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Itu (Costache ’66), Bordeianu, Gîdea (Chipciu ‘5, Hoban ‘78) - Deac, Omrani (Debeljuh ’78), Păun (Sigurjonsson ’66). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: / Bordeianu ’36, Camora ’71, Hoban ’88, Sigurjonsson ‘90.

Arbitri: Marian Barbu – Daniel Mitruţi, Imre-Laszlo Bucsi – George Cătălin Găman.

18:55

66'

Sigurjonsson in locul lui Paun si Costache in locul lui Itu.

48'

Ureche scoate sutul lui Omrani cu stangul din interiorul careului.

46'

17:51

Pauza in meciul de la Clinceni.

45'

Ureche se opune golului la sutul lui Chipciu din interiorul careului.

38'

Rusescu suteaza pe poarta si Arlauskis retine in doi timpi.

35'

Contraatac al gazdelor prin Cordea. Acesta obtine lovitura libera in marginea careului si galben pentru Bordeianu.