Juventus si ACS Poli Timisoara termina nedecis etapa a 17-a

Echipele Juventus Bucuresti si ACS Poli Timisoara au incheiat la egalitate, scor 1-1, luni seara, in ultimul meci al etapei a 17-a din Liga 1 Betano.

Banatenii au deschis scorul la prima actiune importanta printr-un sut senzational prins de Abrew din afara careului pe o respingere neglijenta a gazdelor.

Juventus a controlat finalul reprizei si a trecut in doua randuri pe langa egalare la aparitiile lui Benga in fata portii timisorene.

Abrew putea inchide meciul in minutul 77 cand, ramas singur cu portarul Draghia, a sutat incredibil pe langa poarta.

O sansa care s-a razbunat si pe care Poli a regretat-o la finalul intalnirii, dupa ce cu opt minute inaintea finalului gazdele au egalat prin Dzalamidze dupa o respingere in fata a portarului Curileac.

Ultima ocazie a apartinut celor de la Poli la sutul lui Mailat din prelungiri, o minge care se indrepta spre vinclu si pe care portarul Draghia a respins-o in corner.