Remiza in ceata. Botosani si Chiajna isi impart punctele

Sursă foto: fcbotosani.ro

FC Botosani si Concordia Chiajna au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), duminica seara, intr-un meci din etapa a 22-a disputat pe o ceata extrem de densa. Meciul a fost live text aici.

Ovidiu Herea a deschis scorul din lovitura de la 11 metri pentru ilfoveni in minutul 20 dupa un penalty obtinut de Albu.

Venit in iarna de la Pandurii, Herea si-a trecut in cont primul gol in tricoul celor de la Concordia Chiajna.

In partea secunda FC Botosani a presat mai mult in cautarea egalarii, iar aceasta a venit in minutul 71 din lovitura de cap a lui Laurentiu Bus, jucator transferat in aceasta iarna la echipa lui Leo Grozavu.

Acelasi Bus ratase o buna ocazie de gol in minutul 67, cand Balgradean a impins puternic in picioare si a reusit sa respinga de langa bara.

Finalul a apartinut gazdelor care au ratat doua bune sanse de a castiga la mingile trimise spre poarta de Roman si Tarnovan.