Iasiul castiga la Chiajna cu un autogol

Sursă foto: facebook.com/csconcordiachiajna

Prima victorie pentru CSM Poli Iasi in noua editie de campionat a fost obtinuta, vineri seara, in deplasare contra celor de la Concordia Chiajna, cu 1-0 (1-0).

Unicul gol al meciului a fost marcat de fundasul gazdelor Feussi in propria poarta, in minutul 25.

Platini a centrat de pe dreapta in forta si Feussi a deviat nefericit sub bara propriei porti fara nicio speranta pentru portarul Balgradean.

Ilfovenii au avut un gol in partea secunda invalidat pentru o pozitie de offside la Pena.

In minutul 90 capitanul oaspetilor, Cristea, putea inchide tabela pe contraatac, insa mingea acestuia spre poarta parasita de Balgradean nu si-a atins tinta.

Concordia Chiajna ramane fara victorie dupa trei etape, chiar daca dupa prima runda l-a schimbat pe Dan Alexa cu Vasile Miriuta.

Acesta din urma a fost un car de nervi la adresa arbitrilor dupa meciul cu CSM Poli Iasi, adresandu-i cuvinte grele tanarului central Ionut Coza.

Concordia: Bălgrădean – Feussi, Tipuric, Zeba, Bucurică – R. Costin (Kortzorg '61) – Grădinaru, V. Gheorghe, Cristescu, Răducanu (Batin '75) (Deaconu '59) – Pena. Antrenor: Vasile Miriuţă

CSM Poli Iaşi: Kelava – Bosoi, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka, Chelaru – Kizito (Spătaru '60), Pedro (Moisi '80), Platini (Bădic '90) – A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Costin '42, Tipuric '45+1, Feussi '81 / Cristea '21, Sin '25