Hermannstadt

Costel Enache si-a anuntat plecarea de la Hermannstadt

Antrenorul Costel Enache a declarat dupa meciul pierdut cu Botosani ca pentru a fost ultimul meci pe banca sibienilor de la Hermannstadt.

”Raspunderea in totalitate este a mea. Daca eu sunt cel responsabil, atunci am sa platesc eu.

”Cred ca voi gasi intelegere. Din punctul meu de vedere este ultimul meu meci la Hermannstadt”, a spus Enache dupa meciul pierdut sambata pe teren propriu.

Botosani s-a impus in fata celor de la Hermannstadt, cu 1-0, prin golul marcat de Enrico Papa la doua minute dupa pauza.

Enache a preluat echipa in vara, dupa ce Hermannstadt a fost salvata de la retrogradare de Vasile Miriuta.

Tehicianul sibienilor a avut o oferta de la FCSB dupa inceputul sezonului, insa conducerea celor de la Hermannstadt nu i-a dat voie sa plece atunci.