Hermannstadt – Voluntari 3-2. Sibienii castiga dintr-un penalty pe final de meci

Doar a treia victorie obtinuta de Hermannstadt in actuala editie de CASA Liga 1. Un succes obtinut dupa ce formatia pregatita de Ruben Alves a revenit de la 1-2 la pauza.

Golul victoriei a fost marcat de capitanul Dalbea dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Mayoral in minutul 88.

Acelasi Mayoral care marcase golul de 2-2 in minutul 60 cu un sut senzational din interiorul careului.

Hermannstadt a deschis scorul in meciul disputat, duminica, prin Sintean in minutul 4 al meciului disputat la Medias.

In finalul primei reprize cei de la FC Voluntari au intors spectaculos rezultatul cu doua goluri in trei minute.

Popa a egalat cu un sut din afara careului dupa o faza persoanala spectaculoasa in minutul 40.

Fostul jucator de la FCSB a pasat doua minute mai tarziu pentru reusita lui Mailat din interiorul careului.

Mailat a avut in minutul 62 golul trei in gheata, insa sutul acestuia din 17 metri a fost respins peste poarta de portarul gazdelor Pop.

Sibienii au ratat si ei o mare ocazie la 2-2 prin Mayoral in minutul 69. Scapat singur spre poarta acesta nu l-a putut invinge pe Lavin.

Hermannstadt: Pop – Stoica, Scarlatache, Opruţ, Vodă – Dâlbea, Mustivar (Alhassan ’72), Addae, Mayoral, Sîntean (Ster ’86), Joalisson. Antrenor: Ruben Albes.

FC Voluntari: Lavin – Achim, Armaş, A. Vlad, Grădinaru (Anderson ’76) – I. Gheorghe (Stoica ’90), Mailat (Ricardinho ’76), De Lucas, Adi Popa, Costin – Lopes (Betancor ’46). Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Mustivar ’27, Santos ’31, Addae ’71, Opruţ ’77, Alhassan ’82 / De Lucas ‘79.

Arbitru: Cătălin Popa.