0
0
UTA

Asa am trait Hermannstadt - UTA

Etapa a 26-a a continuat, sambata, cu meciul Hermannstadt - UTA Arad, partida care va fi live text aici de la ora 14:30. O runda inceputa vineri cu doua remize: Chindia - U Cluj 2-2 si Mioveni - Rapid 0-0.

Hermannstadt şi UTA s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus sibienii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

In tur, pe 17 septembrie 2022, Hermannstadt a castigat la Arad, cu 2-1, printr-o dubla reusita de Baba Alhassan.

Sibienii au un singur succes in ultimele sapte meciuri pe teren propriu in campionat, 4-0 cu Farul.

UTA a obtinut o singura victorie pe teren strain in acest sezon, 2-1 la Botosani, pe 9 septembrie 2022.

16:27

Final de partida. A treia remiza consecutiva in aceasta runda a 26-a din Liga 1.

81'

Centrare la intalnire in careul oaspetilor dintr-o lovitura libera. Chindris respinge cu capul in corner.

81'

Buhacianu in locul lui Limaj la gazde.

77'

Benzar trimite peste poarta gazdelor dintr-o lovitura libera.

76'

Oroian in locul lui Popescu la gazde.

74'

Cascini in locul lui Anton si Barbosa in locul lui Ubbink la UTA.

71'

Cea mai mare ocazie a meciului apartine aradenilor la sutul lui Ubbink blocat de Letica cu piciorul.

60'

Primele schimbari din meci. Petrescu in locul lui Biceanu si Barbut in locul lui Balaure la Hermannstadt.

46'

A inceput repriza secunda. Nicio modificare la pauza.

15:20

0-0 la pauza intre Hermannstadt si UTA.

43'

Paraschiv trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare din lovitura libera.

36'

Minge deviata la sutul lui Ubbink. Un nou corner pentru aradeni.

21'

Letica respinge in afara terenului o centrare din dreapta. UTA are primul corner al meciului.

17'

Ubbink patrunde in zona centrala si suteaza pe langa poarta. Totul a pornit de la recuperarea lui Anton la centrul terenului.

13'

Balauru iese gresit din poarta la o centrare din lovitura libera. Hermannstadt marcheaza, dar golul e anulat pe motiv de offside.

10'

Tanarul Pop (UTA) semneaza primul sut pe poarta din acest meci.

1'

Stefan Milosevic, atacantul muntenegrean de la UTA, vede primul galben al meciului.