Hermannstadt – UTA 1-1. Un meci de lupta in ploaie

Echipele Hermannstadt si UTA au oferit un duel atractiv in pofida timpului nefavorabil de la Medias, acolo unde s-a disputat partida din etapa a 7-a in CASA Liga 1.

Asa am trait Hermannstadt - UTA

Hermannstadt a avut nevoie doar de cinci minute pentru a deschide scorul in meciul disputat la Medias.

A fost o centrare din corner si nou veniul Addae a reluat decisiv cu capul la coltul lung pentru 1-0 fara vreo sansa din partea lui Iacob.

UTA a restabilit egalitatea cu un sfert de ora inaintea finalului de partida. Hora a transformat in gol o lovitura libera din afara careului.

Al doilea gol marcat de Hora in tricoul aradenilor in acest sezon dupa cel reusit contra lui Dinamo in deplasare.

Hermannstadt: Cristiano – Belu (Bastos 37’), Viera, Stoica, Opruţ - R. Pires, Addae (Sintean 73’), Buzan (Caiado 37’)- Mayoral (Scarlatache 73’), Jo Santos, Fortes (Karanovic 59’).

UTA: Iacob - Simo, Benga, Albu, Pleasca (Bustea 31’)- Roşu, Isac, Rusu, Miculescu (Tescan 67’) - Hora, Rus (Buhacianu 67’).

Cartonase galbene: - / Hora 75’.