Hermannstadt mai face un pas spre ramanerea in Liga 1

Echipa sibiana a obtinut cele trei puncte, sambata, in disputa de la Clinceni cu Academica, scor 2-0, in etapa a 13-a din playout. Vedeti aici clasamentul din playout.

Jo Santos a deschis scorul cu zece minute inaintea pauzei cu o reluare din fata portii.

Acesta a profitat de o minge venita de la un adversar si l-a invins pe tanarul portar Ureche.

Dalbea a securizat victoria pentru Hermannstadt in minutul 62 dupa o faza fixa.

Centrare de pe flancul stang si fostul capitan al sibienilor a deviat in poarta cu o lovitura de cap pe spate.

Academica Clinceni: Ureche - Matei, Patriche, Bejan, Dobrescu - Achim (Vanghele '90+1), Albu (Ion '17), Kontoes, Buziuc - Merloi (Ilie '76), Markovici. Antrenor: Ilie Poenaru.

FC Hermannstadt: Cristiano - Vodă (Almeida '28), Viera (Luchin '84), Stoica, Opruţ - Caiado, Dâlbea, Romario (Rimane '78), Joalisson (Busu '85) - Debeljuh, Yazalde (Petrescu '78). Antrenor: Ruben Albes..

Cartonaşe galbene: Albu '6, Patriche '68 / Romario '10, Almeida '56, Debeljuh '64, Caiado '73.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Marius Nicoară, Adrian Popescu - Iulian Dima.