Hermannstadt – Astra 0-1. Prima victorie in mandatul lui Neagoe

Astra Giurgiu a obtinut prima victorie cu Eugen Neagoe la carma in deplasarea cu Hermannstadt, echipa care in continuare isi disputa meciurile de acasa la Medias.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Valentin Gheorghe din pasa lui Constantin Budescu, in minutul 82.

Astra acumuleaza opt puncte, dar in continuare ocupa ultimul loc al clasamentului din CASA Liga 1.

La 0-0, in prima repriza, cei de la Hermannstadt au ratat deschiderea scorului prin Jo Santos cu un sut direct din lovitura libera.

Hermannstadt ramane la cota 11 puncte in zona nisipurilor miscatoare din a doua parte a ierarhiei.

Hermannstadt Cristiano – Opruţ, I. Stoica, Viera, A. Vodă (Belu ’46) – Addae (Karanovic ’67), Romario – Jo, Mustivar (Buzan ’83), Alhassan – Fortes. Antrenor: Ruben Albes

Astra Giurgiu: Lazar – Hugo Sousa, Graovac, C. Dima, Radunovic – V. Gheorghe (Balaure ’88), L. Crepulja, Canadija (Wuthrich ’68), Merloi (Răduţ ’46) – Azulay (Montini ’68), Budescu (Moise ’90). Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Vodă ‘3, Viera ’15, Belu ’54, Stoica ‘90+1 / Canadija ’16, Sousa ’59, Răduţ ’67, Dima ‘90.

Arbitri: Adrian Cojocaru - Valentin Avram, Daniel Mitruţi - Viorel Flueran.