Gaz Metan - Sepsi 0-3. Mediesenii la a treia infrangere consecutiva acasa

Victorie fara drept de apel obtinuta de Sepsi Sf.Gheorghe pe terenul lui Gaz Metan Medias, sambata, in etapa a 13-a din CASA Liga 1.

Vasvari a deschis scorul dintr-o lovitura libera in minutul 26, un sut in forta de la distanta fara reactie din partea lui Buzbuchi.

Golul doi al oaspetilor a fost marcat de asemenea dintr-o faza fixa. Petrila a sutat in finalul primei reprize aproape de vinclu.

Aganovic avea sa inchida tabela dupa pauza, cu opt minute inaintea finalului, cu un sut din afara careului.

Pentru Sepsi este a doua victorie consecutiva in deplasare, dupa 2-1 cu Chindia Targoviste.

Gaz Metan Medias pierde al treilea meci consecutiv pe teren propriu.

Formatia pregatita de Jorge Costa a obtinut un singur punct in ultimele cinci meciuri acasa, avand patru infrangeri.

Gaz Metan: Buzbuchi – Velisar (Horşia ’75), Yuri, Larie, Butean – Francesco Junior (Chamed ’46), Alceus – Ze Manuel, Deaconu (Pambou ’46), Costea (Valente ’17) – Cardoso. Antrenor: Jorge Costa.

Sepsi OSK: Niczuly – Ştefan, Mitrea (Achahbar ’12), Bouhenna, Dimitrov (Delgiannidis ’46) – Golofca (Aganovic ’60), Fofana, Vaşvari – Petrila (Dumitrescu ’87), Mitrea – Bajrovic (Safranko ’46). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Deaconu ’15, Yuri ’22, Chamed ’57 / Mitrea ’39, Bouhenna ’53, Ştefan ‘74

Arbitri: Andrei Antonie – Mihai Marius Marica, Ferencz Tunyogi – Mihai Amorăriţei