Gaz Metan o spulbera in deplasare pe Voluntari

La revenirea lui Edi Iordanescu pe banca tehnica a echipei mediesene, Gaz Metan s-a distrat cu FC Voluntari chiar pe terenul acesteia (3-0).

Asa am trait Voluntari - Gaz Metan

O victorie categorica pe care Gaz Metan a securizat-o inca dinaintea pauzei.

Cardozo a deschis scorul in minutul 28 cu o lovitura de cap din sase dupa o centrare venita din corner.

Cu trei minute inaintea pauzei Velisar a facut 2-0 pentru oaspeti dupa o recuperare personala in jumatatea adversara finalizata cu sut decisiv.

Partea secunda a debutat cu o mare ocazie ratata de asemenea de oaspeti prin Olaru in minutul 48. Singur cu portarul Mitrev, decarul mediesan a trimis in plasa laterala.

In cele din urma Sergiu Bus a inchis tabela la 3-0 in minutul 53 cu o minge pe sub Mitrev din cativa metri la pasa lui Velisar.

Acelasi Bus rata doua minute mai tarziu sansa dublei. Mingea trimisa de acesta a intalnit transversala, apoi Marius Constantin a reluat pe langa poarta.

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho, Balaur, Armaş, A. Vlad - Căpăţână (Harrer '67), Gorobsov, I. Gheorghe - C. Costin (Laidouni '46), C. Ţâră, G. Deac (Popadiuc '46). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Romeo (Drăghici '73), M. Constantin, Larie, Velisar - Droppa, Fofana, Olaru - Fernandes, S. Buş (Roşu '79), Dumitru (Chamed '59). Antrenor: Edi Iordănescu.

Cartonaşe galbene:Vlad '3 / Dumitru '22.

Arbitru: Cătălin Popa.