Gaz Metan Medias

Multescu a dat gaz Mediasului

Meciul si victoria pentru Gheorghe Multescu la noua sa echipa Gaz Metan Medias in amicalele disputate in cantonamentul din Antalya.

Formatia din Liga 1 s-a impus, miercuri, cu 2-0, in amicalul disputat contra rusilor de la Petrotrest, echipa din liga a doua.

Riki a deschis scorul in minutul 51, iar Avram a majorat avantajul celor de la Gaz Metan din penalty in minutul 78.

Multescu a inceput meciul cu urmatoarea echipa: Plesca - Zaharia, Frasinescu, Markovici, Buzean - Negru, Nicandro - Cojocnean, Eric, Llullaku - Draghici

In partea secunda a fost rulat tot lotul avut la dispozitie.

Gaz Metan a inceput seria amicalelor cu rusii de la Shinnik Yaroslav, de care a trecut cu 1-0, iar peste doua zile formatia lui Multescu joaca impotriva maghiarilor de la Ujpest Budapesta.