Gaz Metan Medias salveaza remiza in zece oameni cu Poli Iasi

Sursă foto: gaz-metan-medias.ro

Echipele Gaz Metan Medias si Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), marti seara, intr-un meci din etapa a 10-a in playout.

Sanoh a deschis scorul pentru ieseni in minutul 53 cu un sut din interiorul careului la doar cateva zeci de secunde dupa ce gazdele ramasesera in inferioritate numerica.

Olaru a primit al doilea cartonas galben pentru un fault la centrul terenului. Pe primul il luase inca din minutul 15.

Doar sapte minute s-au bucurat iesenii de avantajul inregistrat pe tabela primind gol dupa o faza fixa.

Asa am trait Gaz Metan - Poli Iasi

Centrare dintr-o lovitura libera de pe partea stanga si Larie a lovit norocos mingea cu spatele la coltul lung pentru 1-1.

Un rezultat in urma caruia Gaz Metan Medias poate pierde primul loc in playout, daca Dinamo o va invinge miercuri in deplasare pe Hermannstadt.

Gaz Metan Medias: Pleşca - Creţu, Pereira, Larie, Cikars - Ivanov, L. Aurelio - Olaru, Caiado, Fernandes (Mailat '63) - Rondon (Yazalde '85). Antrenor: Edi Iordănescu;

Poli Iaşi: Mino Peralta - Rus, Cioinac, Chelaru, Sin (Bădic '80) - Teixeira (Mihăescu '58), Mihalache, Nascimento - Sanoh (Semedo '61), Enoh, Zaharia. Antrenor: Flavius Stoican;

Cartonaşe galbene: Olaru '15, '53, Aurelio '40/ Sanoh '20, Mihăescu '72. Semedo '90+2, Mihalache '90+3;